Службу фінансових розслідувань можна запустити за півроку – Мінфін

394
Міністр фінансів України Олександр Данилюк заявив, що забезпечити запуск роботи Служби фінансових розслідувань (СФР) можна буде через півроку після прийняття відповідного закону.

«Податкова міліція поза законом, і треба запускати нову службу якомога швидше. Ми вже почали працювати над розробкою деяких підзаконних актів і над практичними кроками запуску. Після ухвалення закону службу можна буде запустити вже через півроку», – підкреслив очільник Мінфіну.
Він зазначив, що нині законопроект про створення СФР вдалося схвалити на Кабміні, але попереду на нього чекає розгляд на Національній раді реформ, потім в комітеті Верховної Ради, і тільки після того – в парламенті. Про це ідеться в огляді Дзеркала тижня.
«Є ризики. Можуть затягувати час, можуть вносити правки, які нівелюють сенс створення нової служби або зроблять її неефективною. Наприклад, можуть вилучити положення про адекватну заробітну плату. Можуть спробувати виключити ще одне важливе повноваження – ведення оперативно-розшукової діяльності. Тоді Служба фінансових розслідувань не запрацює – буде створено ще один орган, але толку від нього не буде», – зауважив Данилюк.
Законопроект передбачає фактично обнулення кадрового складу: до участі в конкурсі на посади в СФР не допускаються особи, які після 2010 року займали посади слідчих або оперативників в підрозділах правоохоронних органів, що займаються економічними злочинами. Підготовка нових кадрів, проте, зажадає часу.
«Нові співробітники, які не мають досвіду оперативно-розшукової діяльності та досудових розслідувань, повинні протягом шести місяців проходити стажування в СФР. Тобто навіть за умови, що службу створять через місяць, частина її співробітників приступить до повноцінної роботи тільки в жовтні», – ідеться у статті.
До того ж, на СФР покладуть серйозні функції. Після її створення буде ліквідована не тільки податкова міліція, а й економічна служба Національної поліції України, а також відповідний економічний підрозділ СБУ.

Коментарi

Коментарiв