Політолог: Порошенку непотрібні дострокові вибори – він може пожертвувати Гройсманом

211
Директор аналітичного центру «Політика» Микола Давидюк оцінив можливість проведення дострокових парламентських виборів в Україні.

Експерт зауважив, що вітчизняні політики хочуть донести людям, що вони погано живуть, оскільки немає виборів. А люди кажуть інше: ми погано живемо, бо влада нічого не робить і займається корупцією. Запит населення простий: дайте грошей у кишеню, соціальний захист, відчуття безпеки на вулицях.
За словами Давидюка, дивно, що ніхто не проводить соціологічні опитування щодо того, чи вірять українці в те, що вибори принесуть позитивні зміни?
«Якщо обирати депутатів за старим змішаним законом, без обмеження депутатської недоторканності, то в результаті 80% у Верховній Раді – це будуть старі прізвища. Мінус мільярд гривень із бюджету. До того ж, на період проведення кампанії до нас ніякий інвестор не захоче заходити. У чому тоді сенс?», – підкреслив у коментарі 24 політолог.
На його переконання, Петро Порошенко може вирішити політичну кризу в Україні без проведення дострокових виборів. Для цього потрібно відправити у відставку Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.
«Це можна зробити за рахунок відставки Гройсмана. Переформатування Кабміну зніме напругу в суспільстві. Це буде вотум довіри для президента, мінімум, на півроку-рік. Для опозиції це теж буде перемога. Не обов’язково проводити вибори. Можна пожертвувати Гройсманом або частково змінити уряд. Але треба заміряти соціологію, чи цього вистачить для підвищення рейтингів», – вважає фахівець.
Крім того, він запевнив, що якщо Порошенко піде на вибори, то він повторить помилку Віктора Ющенка, який допустив таку ситуацію 2007 року, і цим фактично втратив шанс на другу президентську каденцію.

Коментарi

Коментарiв