У Strarfor розповіли, яким іще країнам загрожує агресія Кремля

265
Віце-президент по глобальному аналізу американської аналітичної компанії Stratfor Рева Гужон переконана, що Росія незабаром розпочне масштабну військову кампанію у новій країні.

Згідно з прогнозом Гужон, Для того, аби зняти європейські санкції, Росія спробує розпалити військові конфлікти в Лівії та Казахстані.
«Балкани стали ще однією ареною, де виросла активність Росії. Звичайно, Росія намагається грати роль шкідника в Чорногорії, щоб перешкодити її інтеграції в НАТО», – зазначила в інтерв’ю Апострофу аналітик.
Вона зауважила, що слід звернути увагу на Сербію – туди Росія збільшила військові поставки. Це, в свою чергу, викликає занепокоєння європейців.
«Якщо Росія хоче зрушити з мертвої точки в питанні санкцій, України, всіх цих великих питань, вона потребує нових театрах військових дій, щоб привернути увагу Заходу. Тому я думаю, що Балкани – дуже логічне місце для Росії, щоб знову розпалити напругу, коли європейці найменше можуть собі це дозволити», – наголосила фахівець.
За її словами, РФ навряд чи піде на розгортання Росією нового конфлікту в пострадянських країнах і взагалі в Європі, наприклад, Білорусі та країнах Балтії.
«Не вірю, що Росія піде на такий великий крок на території НАТО, наприклад, в країнах Балтії. Із Білоруссю складніше. З нею у Росії вже дуже тісні відносини. Час від часу виникають розбіжності, але я думаю, що Росія збереже важелі впливу на Мінськ і спробує розширити свою військову присутність», – стверджує експерт.
На її переконання, більш цікаві інші регіони, де Росія зміцнюється і може вщипнути Захід.
«Ми вже згадали Лівію як арену, що з’являється. Балкани стали ще однією ареною, де виросла активність Росії. Звичайно, Росія намагається грати роль шкідника в Чорногорії, щоб перешкодити її інтеграції в НАТО. Якщо ми подивимося на відносини Росії з Сербією, то схоже на те, що Росія посилює свою підтримку, розширюючи військові поставки. А це, в свою чергу, збільшує потребу Косово в підвищенні своєї обороноздатності. Що, звичайно, буде турбувати європейців», – зазначила Гужон.
«Цікаві тенденції є на Кавказі, в Нагірному Карабасі, де Росія грає і з Вірменією, і з Азербайджаном. Там все ще існує потенціал для військової ескалації. Думаю, мета Росії – дійсно зміцнити своє становище в цьому конфлікті і переговорах. Особливо, тому що Туреччину відводять в бік її пріоритети в Сирії. Іран теж зайнятий іншим. А Росія має простір для розширення своєї присутності на Кавказі», – підсумувала представниця Stratfor.

Коментарi

Коментарiв