Експерт розповів від чого залежить подальша для НАБУ

233

Директор Центру «Третій сектор» Андрій Золотарьов, коментуючи ситуацію з обранням аудитора НАБУ заявив, що В української влади не вийде перетворити Національне антикорупційне бюро (НАБУ) на «ручне цуценя».

В іншому випадку – постане питання про необхідність у подальшому існуванні такої структури. Таку думку для ГолосUA висловив директор Центру «Третій сектор» Андрій Золотарьов.

«Все тепер буде залежити від зовнішнього середовища. Як складуться стосунки у сторони Президента із зовнішніми партнерами. Судячи з усього, будем дивитись на те, як пройде ініціатива конгресмена Дана Рорбахера стосовно розслідування корумпованості високопосадовців. А також на те, чи відбудеться зустріч президента РФ Володимира Путіна та президента США Дональда Трампа», – відмітив Золотарьов.

При цьому експерт відмітив, що «ручне» НАБУ, що залежить від настроїв влади України, не потрібне зовнішній стороні, яка і виступала ініціатором створення бюро. Зарубіжні партнери України зараз «просувають ідею антикорупційних судів, яка, по суті, паралельна вертикалі влади».

«Тому я думаю, все залишиться як є, в іншому випадку рано чи пізно постане питання про існування НАБУ», – резюмував експерт.

Верховна Рада України все ніяк не може обрати аудитора НАБУ. На цю посаду претендували американець Роберт Сторч і британець Найджел Браун. Обрання першого відстоювала опозиція і «єврооптимісти». За другого виступали БПП і «Народний фронт». За результатами аудиту НАБУ його директор теоретично може бути звільнений.

Коментарi

Коментарiв