Протестні мітинги в Росії – внутрішньокланова боротьба в близькому оточенні Путіна, – політолог

403

Політичний експерт Сергій Постоловський має сумніви, що мітинги в Росії матимуть якесь продовження, адже справді революційно небезпечної ситуації в цій країні немає. Тому не варто чекати на «Великий та нещадний російський бунт».

Мітинги в Росії, на думку експерта, – постановочні. Сьогодні там дуже складна соціально-економічна ситуація. Тому потрібно випускати пар. Для Росії це означає, що треба знайти якусь жертву. Такою жертвою призначили прем’єра Дмітрія Мєдвєдєва.

«Але треба задатися питанням, чи головний корупціонер у Росії – прем’єр? Навряд чи всі проблеми росіян через нього. Крім того, на мітингу бачимо тільки Олексія Навального. Де Ілля Яшин та інші опозиціонери?» – зазначає політолог сайту «24».

Протестні мітинги в Росії, на думку Постоловського, треба розглядати як внутрішньокланову боротьбу російських еліт напередодні президентських виборів, які повинні відбутися в 2018 році. Мєдвєдєв, за його словами – це одна група впливу. Інша – це міністр оборони Сергій Шойгу і глава президентської адміністрації Сергій Іванов.

Експерт зауважує, що відбувається боротьба за майбутні посади. Адже Путін, звичайно, буде балотуватися, і зараз постає питання, хто формуватиме нову команду. Зокрема, хто стане головою адміністрації президента, прем’єр-міністром, міністром оборони чи головою ФСБ?

Постоловський не виключає, що в результаті цих мітингів Путін може відправити Мєдвєдєва у відставку, посилити роль спецслужб, розширити їхні повноваження та виділити додаткове фінансування. При цьому, експерт зазначає, що особливого впливу на Україну події в Росії не матимуть.

«Позиція Путіна залишиться незмінною. Він добиватиметься свого, незважаючи на внутрішні протести. Путін просуватиме свою лінію, як по Донбасу, так і по Криму», – переконаний політолог.

Коментарi

Коментарiв