РФ може використати навчання «Захід-2017» для агресії і диверсій – Парубій

300
Спікер Верховної Ради України Андрій Парубій попередив, що спільні російсько-білоруські навчання «Захід-2017», які пройдуть восени, можуть бути використані для прямої агресії або диверсійних дій проти України.

Відповідну заяву очільник українського парламенту зробив під час VIII сесії Міжпарламентської асамблеї України, Польщі та Литви у Варшаві, про це пише Укрінформ.
«Нинішні військові навчання «Захід-2017» викликають занепокоєння в Україні… Не слід виключати найгіршого сценарію: використання навчань як мінімум для дискредитації Білорусі, а як максимум – здійснення прямої агресії або диверсійної підривної діяльності на території Білорусі проти нашої держави», – підкреслив Парубій.
Він зауважив, що Україна має довгий кордон із Білоруссю, і Київ не може розглядати свої відносини з Мінськом окремо від проблем російської агресії проти України.
«І дуже важливо, щоб наступ на Україну не почалося одночасно як на території РФ, так і території українсько-білоруського кордону», – наголосив глава ВРУ.
Крім того, спікери парламентів України, Польщі та Литви розкритикували владу Білорусі за порушення прав людини, грубі переслідування активістів та порушення прав на мирні зібрання, що спостерігалося протягом останніх днів у Республіці. На їхнє переконання, Захід повинен чітко висувати Мінську свої вимоги щодо поваги до базових демократичних цінностей.

Коментарi

Коментарiв