Коли завершиться війна, або Чому Мінські домовленості провалились

267
Українці постійно слухають новини про Мінські домовленості, проте насправді жоден пункт цих угод і досі не виконано. Українські експерти з міжнародного права запевнили, що для України це добре, і розповіли, як можна ефективніше протистояти Росії.

Представник Тристоронньої контактної групи Леонід Кучма запевнив, що з огляду на провал Мінських домовленостей слід зібрати «нормандську четвірку». Про це ідеться у сюжеті 24.
«Я хочу, щоб вони зібралися, вийшли до людей, до преси, і сказали, як вони бачать цей процес», – підкреслив Кучма.
Самі представники «нормандської четвірки» повторюють, що альтернативи Мінську немає.
Проте, на переконання українського дипломата Богдана Яременка, про жодне виконання Мінських домовленостей не може і йтися. А особливо про їх політичну частину. Її мали почати виконувати через два тижні після припинення вогню. Утім, обстріли на Донбасі не припиняли. От і виходить, що часових рамок, визначених в угоді, сторони не дотримуються.
«Як, коли повинен початись і коли завершитись процес примирення на сході України? Закінчитись це мало 31 грудня 2015 року. Він не почався і не закінчився цей процес. Говорити про цей документ більше немає ніякого сенсу», – наголосив Яременко.
Тим не менше, тема Мінська обговорюють понад рік, а на початку 2016 року «нормандська четвірка» узгодила, що домовленості досі у силі.
«Без будь-яких домовленостей чомусь вважається, що їхня дія продовжується 2017 року. Це політичний документ і відповідальність за нього політична», – зауважив колишній учасник Тристоронньої контактної групи (2014-2016 років) Роман Безсмертний.
Жодні міжнародні угоди не можуть суперечити українській Конституції, а тим більше – не мають права зобов`язувати її змінювати.
Фахівець запевнив, що саме через те, що «нормандська четвірка» цього не розуміє, домовленості не мають результату: «Чому так довго йшли пустопорожні розмови з приводу виборів, режиму й іншого? Тому що вважалося, що домовленості можуть бути вище, ніж закон і Конституція України».
Колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко переконаний, що країна давно мала б запровадити жорсткі санкції, розірвати стосунки з агресором та діяти виключно згідно з міжнародним правом.
«Вважати цю територію окупованою? Ну вона і є де-факто окупованою. Треба просто привести наші юридичні документи у відповідність цій реальності», – підкреслив дипломат.
На його думку, Україна разом з міжнародними партнерами має змусити Росію виконувати міжнародне законодавство.
«Треба розуміти, що з Росією можна говорити лише з позиції сили. В нас дуже багато людей думають, що з нею можна домовитися. Ще більше таких людей на Заході. На мою думку, це безперспективні справи. Росію можна лише змусити виконувати міжнародне право», – підсумував екс-міністр.

Коментарi

Коментарiв