Цілилися в польсько-українські відносини – В’ятрович про обстріл у Луцьку

256
Обстріл польського консульства в Луцьку свідчать про те, що російські провокації виходять на новий рівень. Про це заявив очільник Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

«Цілилися не лише в будинок польського консуляту, а в польсько-українські стосунки. При чому знову з використанням історії: «напад», «Волинь», «польський» – слова, які нині почують в новинах наші західні сусіди, мають налякати не менше, ніж сам факт обстрілу», – підкреслив у своєму Facebook В’ятрович.
Крім того, він наголосив, що українці приязно ставляться до поляків, а «використання ворогом інформаційних рамок війни, що минула понад 70 років тому, у війні нинішній – впізнаваний почерк».
Також історик звернув увагу на системні спроби дестабілізувати відносини із західним сусідом та сприйняття України на Заході.
«Незважаючи на все зростаючу кількість провокацій, закликаю громадськість до зваженості оцінок на основі реальної ситуації, а не моделювання подій ворогом. А правоохоронні органи мають побачити ситуацію не в розрізі окремих випадків, а як системні спроби дестабілізувати відносини із західним сусідом та сприйняття України на Заході», – підсумував глава Інституту національної пам’яті.
Нагадаємо, у ніч на 29 березня невідомий обстріляв з гранатомета приміщення Генерального консульства Польщі у Луцьку. На щастя, ніхто не постраждав. Обстріляли службове приміщення, а сім’я консула проживає в іншому крилі будівлі.
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що нині вживаються всі необхідні заходи щодо покарання винних.

Коментарi

Коментарiв