Україні дісталося на горіхи від Німеччини за скандальні зміни до е-декларування

254
Підписаний 27 березня закон, який зобов’язує представників громадянського суспільства, що борються з корупцією, заповнювати електронні декларації, є кроком у неправильному напрямку. Про це заявив представник МЗС Німеччини.

У німецькому дипломатичному відомстві нагадали, що реформи, запроваджені українським урядом, зокрема щодо електронного декларування активів, отримали визнання міжнародної спільноти і суспільства в Україні. Про це пише Європейська правда.
«Однак зараз підзвітність органів державної влади відходить на задній план. Створюється враження, що всупереч офіційній антикорупційній політиці заходи мають вживатися проти тих, хто ставить собі за мету боротьбу з корупцією», – ідеться у заяві.
«Неспроможність громадянського суспільства бути залученим у боротьбу з корупцією не в інтересах України. Ми сподіваємося на перегляд закону у найближчому майбутньому», – підкреслили в МЗС Німеччини.
Нагадаємо, 27 березня Президент України Петро Порошенко підписав закон про правки в е-декларування.
Крім того, під час зустрічі з представниками громадських організацій глава держави і активістів домовилися створити робочу групу щодо внесення змін до закону про електронне декларування.
23 березня Верховна Рада України звільнила військовослужбовців рядового, сержантського, старшинського складів, молодшого офіцерського складу від обов’язку подавати е-декларації, проте зобов’язала подавати дані звітності низку інших категорій осіб.
Раніше Порошенко запропонував парламенту внести зміни в закон про електронні декларації, дозволивши військовослужбовцям контрактної форми служби і мобілізованим військовим їх не подавати.

Коментарi

Коментарiв