Політолог: Росія давно готова поступитися ОРДЛО, проте є один нюанс

311
Глава правління Центру соціологічних та політологічних досліджень «Соціовимір» Сергій Таран висловив думку, що Росія давно готова поступитися ОРДЛО, але питання не в керівництві, а в тому, що Україна не хоче приймати ці території на російських умовах.

«Заміна керівництва «Д/ЛНР» – спосіб довести Заходу, що Росія компромісна і готова йти на речі, які, як кажуть у Москві, допоможуть врегулювати конфлікт на Донбасі. Тим самим вони хочуть показати, що, якщо Україна погодиться забрати окуповані республіки, надавши їм особливий статус, то Кремль готовий прибрати нинішніх керівників «Д/ЛНР», – підкреслив Таран.
Він зауважив, що переговори щодо врегулювання конфлікту на Донбасі у будь-якому форматі необхідні. Та слід усвідомлювати, що миру вони не принесуть, але це дозволить Україні виграти час.
«Як відомо, поки дипломати говорять, гармати мовчать. Хоча на сході України вони зараз не дуже мовчать, але, коли йдуть переговори, то все ж таки тиші більше. Тому Україні потрібно ініціювати такі перемовини. Але треба розуміти, що миру від них не отримаємо. Зате отримаємо продовження санкцій проти Росії і час на зміцнення армії», – наголосив у коментарі 24 політолог.
За його словами, у Кремлі нині очікують, що більш-менш проясниться ситуація з Дональдом Трампом, який чітко про Україну поки що не висловлювався.
Нині тривають перемовини між Москвою і Вашингтоном щодо зустрічі Путіна і Держсекретаря США Рекса Тіллерсона. Тому поки вони тривають, стверджує експерт, Росія утримається від будь-яких заяв по Україні.

Коментарi

Коментарiв