Порошенка висміяли через «вчасний» намір відновити військові суди

252
Президент України Петро Порошенко заявив про необхідність відтворення в Україні військових судів аж через три роки після початку війни, коли сотні солдатів були засуджені звичайними, цивільними судами. Про це пише відомий український журналіст та редактор Юрій Бутусов.

«Після вироку одному генералу Верховний Головнокомандувач прийняв рішення, що військових повинні судити спеціальні військові суди. Цілком підтримую президента в цьому питанні. Давно пора! Потрібні військові суди, а можна навіть – військові трибунали. Щоб без цивільних взагалі, які заважають, без адвокатів навіть, у закритому режимі», – підкреслив у своєму Facebook журналіст.
У якості аргументу практику військових судів у Червоній армії під час Другої світової війни.
«Під час Другої світової війни за боягузтво, зраду, злодійству за вироком військових судів було засуджено понад 100 радянських генералів, з них 47 розстріляно відразу після винесення вироку, без розгляду апеляцій, 6 померло у в’язниці під час війни, ще 10 померли в тюрмі після війни», – зазначив Бутусов.
«Я жодного разу не чув, щоб хоч хтось із радянських генералів скаржився в пресі, що вироки радянських військових судів сковують їх ініціативу і що вони бояться приймати рішення і не довіряють військовій прокуратурі», – резюмував публіцист.
Нагадаємо, 28 березня Порошенко виступив з ініціативою відновити спеціальні військові суди відповідно до чинних міжнародних практик.
«Оцінювати дії командирів у бойовій обстановці повинні військові спеціалісти, військові експерти і військові судді, а не цивільні. Принаймні зараз, поки триває ця жахлива підступна гібридна війна», – заявив глава держави.
Це рішення з’явилося на тлі резолюції суду щодо генерал-майора Віктора Назарова, якого визнали винним у загибелі українських військових у збитому терористами літаку Іл-76.

Коментарi

Коментарiв