Нардеп: Змінами в е-декларуванні влада повертає Україну до часів Януковича

201
Народний депутат України Єгор Соболєв різко заявив, що додана до  антикорупційного законодавства вимога до громадських активістів декларувати статки – не дрібна помста, а спланована операція влади.

Нардеп запевнив, що ці зміни – спланована операція, покликана відволікти увагу суспільства від статків тих, хто діє від його імені та використовує його гроші. Плюс мати додаткові способи тиску на громадян, які слідкують, куди витрачаються їхні податки.
«Не вірте жодному політику, якщо він скаже «не розібрався – проголосував». Такого в парламенті не буває. Там сидять сильні та сфокусовані на справах особистості. Просто справа багатьох з них – збагачуватися за наш з вами рахунок. І уникати відповідальності за це. І вони дуже винахідливі у цій справі», – підкреслив у статті для НВ Соболєв.
За його словами, і Президент, і Прем’єр, лідери більшості парламентських фракцій добре запам’ятали, який шок минулого жовтня їхні е-декларації викликали у громадян. І прекрасно усвідомлюють, наскільки нині українці обурені тим, що «ця інформація про готівкові мільйони в доларах та євро, сотні офшорних компаній та гігантських розмірів нерухомість з парком люксових машин не обертаються тюремними термінами та спецконфіскаціями».
«Хоча при створенні антикорупційного законодавства ми передбачили для цього цілих дві статті Кримінального кодексу. Одна стаття вимагає покарання всіх посадовців, хто збрехав в декларації при описі доходів та майна їхніх родин, а друга – загрожує в’язницею тим, хто не може пояснити, звідки ці доходи та майно взялися. Але створена якраз для перевірки декларацій Агенція із запобігання корупції не виконує своїх завдань», – зауважив парламентар.
«Самі залишаючись безкарними, президент та його соратники в парламенті натомість розповсюдили вимогу подання е-декларацій на всіх громадян, хто протидіє корупції», – наголосив високопосадовець.
Крім того, він розповів, що під час дискусій робочої групи нардеп від «Народного фронту» Антон Геращенко попросив дати можливість не вказувати в декларації майно, що залишилось на окупованих Росією територіях, поліціянтам.
«Разом із біженцем із Луганська Сергієм Івановим – екс-прокурором, у якого в Луганську залишилася квартира, ми пояснюємо Антону, що окупаційні адміністрації давно зібрали інформацію про таке майно і шантажують багатьох власників в українських погонах. Якщо інформація про це майно буде прихована, то лише від українського суспільства», – додав Соболєв.
Він підкреслив, що нардепи, які минулого року разом лише готівкою задекларували 12 мільярдів гривень. зобов’язують подавати е-декларації всіх активістів антикорупційних громадських організацій, усіх їхніх партнерів та постачальників. Плюс членів усіх без виключення громадських рад.
«На додачу обов’язок подавати е-декларації знімають з молодших офіцерів, включно з начальниками складів та фінвідділів. В азарті автори поправок вносять до закону різні терміни для декларування громадянського суспільства. Одна норма вимагає від активістів подати декларації до травня цього року, інша – до квітня наступного», – зазначив нардеп.
Також він розповів, що наступного дня написав листа Президенту та спікеру ВРУ з проханням зібрати позачергове засідання, щоб виправити закон, що протирічить сам собі. Законодавство передбачає таку можливість. Але Андрій Парубій і Петро Порошенко по черзі миттєво підписують закон, роблячи його чинним.
 «Таким трюкам клептократів, коли до доброї на першій погляд ідеї в останній момент додаються погані правки, ми протистояли в цій Раді і раніше. Саме так позаминулої зими був протягнутий “закон Денисенка”, який розвалював законодавство про е-декларування.  Але тоді обурення громадянського суспільства, наших партнерів з ЄС та США змусило Петра Порошенка використати його право вето. Цього разу президент не послухав жодну з найважливіших для прогресу України сил. Це засмучує мене найбільше», – наголосив народний обранець.
За його словами, в останньому рішенні видно готовність клептократії переступити «червону лінію».
«Після Євромайдану ми всі були свідками умисного розвалювання розслідувань топ-корупції, збереження чи відновлення багатьох схем грабунку держави. Але на права громадянського суспільства, на думку західних партнерів ані президент, ані парламентська більшість наступати не наважувалися», – зауважив парламентар.
«Нам потрібні екстраординарні кроки, щоб не дозволити повернути історію України назад», – підсумував нардеп.

Коментарi

Коментарiв