Помста за Самойлову, або Чому Путін не сяде за стіл переговорів із Порошенком

235
Очільник правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко констатував, що уже кілька місяців жодне з ухвалених у Мінському форматі рішень не виконано. Саме тому, запевнив він, ідея організації зустрічі лідерів «нормандської четвірки» правильна, проте наразі її важко реалізувати.

Нещодавно представник України в Тристоронній контактній групі, екс-президент України Леонід Кучма заявив про необхідність проведення зустрічі лідерів країн «нормандської четвірки».
За словами Фесенка, зустріч стоїть під великим сумнівом, оскільки Кучма, який це запропонував, не враховує специфіки нинішнього моменту.
Експерт переконаний, що найближчими місяцями зрушень у «нормандській четвірці» не буде. Це підтверджується відмовою Росії взяти участь у засіданні глав МЗС «нормандської четвірки» у Парижі, що відбулося 24 березня.
«Після вбивства колишнього російського депутата Дєніса Воронєнкова в Києві, відмови СБУ на в’їзд Юлії Самойлової в Україну для участі в «Євробаченні» і досить жорстких оцінок дій російської влади президентом Петром Порошенком ймовірність того, що Путін і Порошенко сядуть за стіл переговорів, вкрай мала», – підкреслив у коментарі 24 політолог.
На його думку, загострення двосторонніх українсько-російських відносин виводять на перший план не стільки зустріч у «нормандському форматі», скільки посередницькі зусилля Німеччини та Франції.
Як зауважив Фесенко, Берлін і Париж повинні зараз згладити ситуацію, а потім організовувати зустрічі. Проте є іще одна суттєва перепона – вибори президента Франції, які відбудуться в квітні-травні. До того ж, в Росії чекають переговорів з Дональдом Трампом.
«Поки не буде ясно, хто стане президентом Франції, відповідно, новим міністром закордонних справ, а Москва не зрозуміє, можна чи ні домовитися з Трампом, Росія не піде на зрушення в переговорах», – підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв