Корчак написала відкрите звернення до НАБУ, Генпрокуратури і Нацполіції

301
Очільниця Національного агентства з запобігання корупції України Наталія Корчак звернулася до правоохоронців, заявивши, що вбачає у діях посадовців Держслужби спецзв’язку, а також  ДП «УСС» ознаки службових злочинів.

Про це ідеться у її заяві, опублікованій на сайті НАЗК 30 березня.
«Невиконання держпідприємством «Українські спеціальні системи» договору з  НАЗК з адміністрування та програмно-технічного супроводження програмного забезпечення Єдиного держреєстру декларацій осіб (…) створило реальну загрозу зриву кампанії з електронного декларування доходів осіб 2017 року», – підкреслила очільниця НАЗК.
На її переконання, такі дії ставлять під загрозу євроінтеграцію України, створюють негативний міжнародний імідж держави, підривають довіру іноземних партнерів та інвесторів у прихильності курсу реформ та шляху, на який стала держава у запобіганні та боротьбі  з корупцією.
Також Корчак зазначила, що НАЗК здійснює цілодобовий моніторинг виконання договірних умов, за результатами якого встановлено, що з 14 березня 2017 року в роботі ІТС Реєстру декларацій фіксуються перебої, які з 23 березня носять постійний характер.
Крім того, вона зауважила, що НАЗК тричі зверталося листами до адміністратора Реєстру – ДП «УСС», а також один раз до Держслужби спецзв’язку та захисту інформації України з вимогами негайно усунути збої у роботі реєстру. Проте, за її словами, перебої у роботі тривали  до 29 березня, заходи щодо їхнього усуненні не вживалися вчасно, відповіді на листи Національного агентства не надавалися.
«Недоліки у роботі ІТС Реєстр та постійні перебої істотно унеможливлювали виконання суб’єктами декларування свого обов’язку щодо подання електронних декларацій, а також спричиняли надмірне навантаження на службу технічної підтримки», – наголосила високопосадовець.
До того ж, вона запевнила, що її відомство здійснює постійний моніторинг ситуації.
«Зокрема, на позачерговому засіданні Національного агентства 29 березня 2016 року запрошені представники Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України та ДП «Українські спеціальні системи» так і не надали гарантій безперебійної роботи Реєстру всупереч підписаному договору», – підкреслила Корчак.
«Із урахуванням викладеного, як керівник Національного агентства вбачаю у діях посадових осіб Державної служби спеціального зв’язку та  захисту інформації, а також  ДП «УСС» ознаки службових злочинів, які дискредитують саму ідею запобігання корупції, електронного декларування доходів та потребують відповідного правового реагування», – резюмувала глава НАЗК, додавши, що на цю заяву мають звернути увагу НАБУ, ГПУ, Національна поліція, РНБО, державні органи та громадськість.
Нагадаємо, раніше Рябошапка заявляв, що Наталія Корчак вичерпала свій потенціал на посаді голови відомства.
До того ж, Прем’єр-міністр Володимир Гройсман закликав членів Національного агентства з питань запобігання корупції подати у відставку через неполадки із системою подачі електронних декларацій.
Сама Корчак у відповідь на ці заклики заявила, що не збирається йти у відставку.

Коментарi

Коментарiв