Український продюсер фактично став на бік РФ у скандалі з Самойловою

268
Якщо організатори «Євробачення» не вирішать скандал навколо виступу учасниці від Росії Юлії Самойлової, над конкурсом нависне серйозна загроза. Про це заявив відомий український продюсер Олександр Ксенофонтов.

«Абсолютно зрозуміло, що EBU під тиском Москви і багатьох інших учасників конкурсу з замороженими і діючими конфліктами буде шукати будь-які можливості, щоб учасник від Росії взяв участь в конкурсі», – переконаний експерт.
Він зауважив, що існує вірогідність, що в іншому випадку – багато країн відмовляться транслювати конкурс, тому що там беруть участь виконавці з держав, з якими у них були конфлікти.
Наприклад, Азербайджан не транслюватиме Вірменію, і навпаки, Молдова, Грузія і Україна не будуть транслювати Росію, Греція і Кіпр – Туреччину, всі арабські країни заборонять телеверсію конкурсу – оскільки там бере участь Ізраїль. Сербія почне піднімати питання автономії Косово, і боснійці разом з албанцями можуть поставити питання щодо доречності сербських виконавців в їхньому ефірі.
«Одним словом – для конкурсу це вкрай небезпечна історія, і функціонери Європейської мовної асоціації будуть робити все, щоб блокувати прецедент недопуску учасника з іншої країни», – заявив в інтерв’ю КП Ксенофонтов.
Крім того, він констатував, що  ситуація з відмовою учаснику у конкурсі – сталася вперше за всю історію «Євробачення».
«Було чимало випадків, коли самі країни відмовлялися від участі з тих чи інших причин, але відмова в праві участі – це вперше. Справа тут не в залякуванні і не в шантажі, справа в загальнолюдських цінностях, які іноді мають вищу, ніж будь-яке законодавство, силу», – резюмував продюсер.
Нагадаємо, 22 березня СБУ заборонила в’їзд в Україну російській представниці на «Євробаченні-2017» Юлії Самойловій. У червні 2015-го року вона виступала з концертом в окупованому Криму. 23 березня Європейський мовний союз вперше за всю історію існування конкурсу запропонував влаштувати пряму трансляцію виступу співачки Юлії Самойлової з Росії.

Коментарi

Коментарiв