Журналіст: Влада зробила величезний крок назад у боротьбі з корупцією

245
Відомий український журналіст, головний редактор «Нового времени» Віталій Сич різко прокоментував скандальну вимогу влади до антикорупціонерів декларувати свої доходи.

«Вимога до антикорупційних активістів декларувати свої доходи – величезний крок назад у боротьбі з корупцією. І нехай нікого не вводить в оману той факт, що з цього закону вилучили головних редакторів – таких, як я. Останнє було взагалі нонсенсом: менеджери приватних компаній повинні звітувати перед тими, хто отримує гроші з держбюджету. Вилучили головредів, щоб преса не здіймала галас, і закон пройшов гладенько», – підкреслив Сич.
Коментуючи антикорупційний розклад, він зауважив, що Генеральна прокуратура уже кілька років перебуває під повним контролем Банкової. Жодного розслідування і справи проти корупціонерів у владі або перших осіб режиму Януковича, тільки «шістки».
Крім того, Національне агентство з запобігання корупції, покликане стежити за е-деклараціями та законністю походження коштів, також перебуває повністю під контролем Банкової.
«Впритул не бачить великих корупціонерів і кошмарить Марушевську і Лещенка. Антикорупційний прокурор Назар Холодницький не знаю, під чиїм контролем перебуває, але блокує багато справ проти корупціонерів. Єдиний незалежний антикорупційний орган, який реально намагається боротися з корупцією – НАБУ. Так цей НАБУ ті ж провладні фракції намагаються втихомирити і впарити йому аудиторів, пана Брауна, на думку багатьох незалежних спостерігачів, людину, знову-таки контрольовану Банковою», – наголосив публіцист.
За його словами, нещодавно він мав розмову з чиновниками з ЄС, які планують допомагати Україні створювати антикорупційні інститути. Вони бачать те ж саме, тільки набагато чіткіше за мене. Кажуть, що вищевикладений розклад настільки очевидний, що аж неприємно. Найбільше їх вразила завзятість, з якою провладні фракції лобіювали пана Брауна на посаду аудитора НАБУ.
«Тепер предметом пильної уваги контрольованих антикорупційних органів стануть неконтрольовані НДО, власне, покликані боротися з корупцією. Щось подібне відбувалося з НДО в Білорусі і Росії 10 років тому. Боюся, щоб це не стало поворотним моментом. Для всіх», – підсумував журналіст. 

Коментарi

Коментарiв