Експерт: Донбас фактично втрачено, і Україна сама у тому винна

308
Після історії з блокадою, того, у Кремлі точно немає жодного бажання про щось домовлятися точно немає. Про це заявив політолог-міжнародник, колишній директор інформаційного департаменту МЗС України Олег Волошин, оцінюючи домовленість Президента України з канцлером Німеччини Анґелою Меркель активізувати переговори в Мінську.

«Україна відмежувалась від Донбасу. Найгірше — все, що робить українське керівництво, робиться задля того, щоб просто щось робити, бо цього вимагають європейці. Насправді, все, що могли зробити – давно зроблено: блокаду не зупинили, її просто очолили», – підкреслив експерт.
При цьому, зауважив він, потік товарів іде і досі, але він – контрабандний. Отож, на цьому продовжують заробляти силові структури.
«Ця ситуація зіграла на користь «яструбам» в Москві, які розігрують на президентських виборах карту дезінтеграції Донбасу. Хоча – це, звичайно, не Крим», – наголосив у коментарі Слову і Ділу фахівець.
«Ключове – «ми Донбас не здамо» – звучить все частіше на російських телеканалах. Це не означає, що хтось збирається воювати. Це значить: все, що є на Донбасі – тепер їхнє. Навіть попри те, що в російському керівництві є й ті, хто вважають Донбас великим тягарем», – переконаний Волошин.
Він запевнив, що така ситуація буде, як мінімум допоки в Україні не зміниться влада, тобто «з нинішнім керівництвом України домовлятися в РФ ніхто не буде, й навіть Захід до цього не змусить».
«Безумовно, до складу РФ включати нічого не будуть, анексувати офіційно також, але вже визнали паспорти, забрали підприємства. Вже сьогодні зупинився в Дніпродзержинську величезний металургійний комбінат, тисячі безробітних. Якщо раніше в Москві у фіналі завжди був сценарій дестабілізації України в цілому, Донбас їх не дуже цікавив, – то українська влада, «ура-патріоти» зіграли на користь Кремлю. Тепер отримали результати своєї «творчості», – стверджує експерт-міжнародник.
До того ж, додав він, формально від Мінського та інших форматів в РФ чи на Заході ніхто не відмовиться.
«Щоб виглядати належним чином, ані РФ, ані Захід від «Мінську» не відмовлятимуться. Проте є чітке розуміння на Заході, що останню історію – з подачі РФ чи ні, але зроблено було за участі України. Точно так само, як обстріл консульства в Луцьку. Можна скільки завгодно кричати, що це спецслужби РФ – але той факт, що поляки направляють сюди слідчу групу говорить про те, навіть в Польщі не вірять у це», – підкреслив політолог.
«Ситуація така, яка є: Україна Донбас фактично втратила, притому з власної провини», – підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв