Лише коли ослабне – Портніков пояснив, як вигнати Росію з Донбасу

318
Відомий український журналіст, публіцист, політичний оглядач Віталій Портніков запевнив, що Росія залишить Україну в спокої і піде з Донбасу тільки коли дуже ослабне.

На переконання Портнікова, у Кремлі не зацікавлені в перемир’ї на Донбасі. Постійні обстріли і загибель мирних жителів є частиною плану Путіна з дестабілізації України.
Крім того, він висловив думку, що навіть якщо так звані ДНР і ЛНР підуть шляхом Придністров’я, збройних протистоянь на лінії зіткнення не уникнути. Для прикладу, можна згадати ситуацію в Грузії, де уряд зважився на війну і програв її.
«Так ось, все це може і бути. Але при цьому – і це головна відмінність від Придністров’я – на лінії розмежування будуть продовжувати стріляти. Весь час, допоки окуповані території перебуватимуть під контролем Кремля. Приводи для обстрілу будуть найрізноманітніші – «відповідь» на обстріли української армії, заклики до «відновлення територіальної цілісності ДНР», боротьба з «диверсантами» з України. Але найчастіше будуть обстрілювати просто без жодного приводу – для того, щоб гинули люди», – підкреслив у статті для Радіо Свобода публіцист.
Він зауважив, що нині мало хто пам’ятає, що уряд у Тбілісі пішов на операцію в Південній Осетії тільки після систематичних обстрілів території з боку Цхінвалі. На лінії розмежування між Грузією і Південною Осетії такого миру, як між Молдовою і Придністров’ям не було практично ніколи. Обстріли грузинської території всі роки до нападу Росії на Грузію використовувалися Москвою для дестабілізації ситуації в сусідній країні, для того, щоб представити її керівництво безпорадним і нерішучим. Керівництво Грузії весь час стояло перед вибором – домовленості на умовах Москви або війна. Зрештою, в Тбілісі вибрали війну. І програли.
За словами фахівця, такого кроку слід остерігатися, а єдиним способом вигнати зі своєї території Росію буде її ослаблення. Так, стверджує Портніков, коли в Москві будуть зайняті внутрішніми проблемами, про експансію доведеться забути і зрештою це змусить Кремль вивести бойовиків і своє озброєння з Донбасу.
Згідно з прогнозом експерта, цей процес буде тривалим та важким і Україні доведеться зіткнуться з низкою викликів.
«Домагатися ослаблення Росії. Оскільки міжнародна ситуація та економічне становище самої Росії цьому сприяють. Коли в Москві будуть зайняті внутрішніми проблемами, про експансію доведеться забути. Росія тоді піде з Донбасу сама – разом із бойовиками і ракетними установками», – зазначив автор.
«Так, це вимагає часу. Так, Росію не так просто буде вигнати з Криму, як з Донбасу. Так, весь цей час – до відходу Росії і її найманців – триватимуть обстріли і гинутимуть люди. Так, весь цей час ми нікуди не дінемося від контрабанди і диверсій – на війні як на війні. Так, весь цей час українську владу – в тому числі і за допомогою російських і проросійських пропагандистів і політиків – будуть звинувачувати або в «нерішучості», або в «нездатності до діалогу». Так, у багатьох політичних сил буде спокуса брехати громадянам та переконувати, що проблему можна вирішити і обстріли припинити. Одні будуть запевняти, що Донбас можна звільнити за одну добу, інші – що потрібно просто поїхати в Москву і домовитися з Путіним», – зауважив Портніков.
«Усе це буде зухвалою брехнею, але за такі обіцянки буде голосувати велика кількість українців. За допомогою цієї брехні в Україні будуть приходити до влади. Через нездатність виконати брехливі обіцянки в Україні будуть втрачати владу. Так може тривати роками. Але якщо українці хочуть не заспокоїти себе брехнею, а перемогти у війні, вони повинні набратися мудрості і терпіння», – підсумував журналіст.

Коментарi

Коментарiв