Сепаратизм на Закарпатті: чергова загроза чи інформаційний «пшик»?

267
Останнім часом знову піднімається питання сепаратизму на Закарпатті. Чи варто побоюватися за ситуацію там, а також у традиційно «небезпечних» російськомовних регіонах – Одеській і Харківській областях – пояснив радник очільника МВС Арсена Авакова Зорян Шкіряк.

«Тут може йтися тільки про комплексний підхід, питання не тільки в Харківській області, Одеській, Запорізькій. Ви знаєте, що проект «Новоросія» передбачав поділ України. До речі, хочу відзначити, що планувалося це не в 2013-2014 роках. План тотального захоплення України почав розроблятися ще в початку 2000-х років, як і план захоплення Криму. Просто події на Майдані стали для них додатковим стимулом здійснити це таким абсолютно відкритим і злочинним способом», – зазначив в інтерв’ю Апострофу політик.
За його словами, тоді по суті був прямий договір з Януковичем про здачу України.
«Керівниками Міноборони, МВС, СБУ за часів Януковича були відверті агенти ФСБ. Лебедєв, Саламатін, Єжель, Захарченко, Якименко і так далі. Я вже мовчу про наводнення російською агентурою, яке відбувалося останнім часом. Вони, безумовно, планували здійснити це вже давно. І це завдання – абсолютне знищення української державності, України як європейської країни – досі не зникло», – зауважив Шкіряк.
Коментуючи ситуацію в Харкіській, Одеській та інших південно-східних областях, то, стверджує урядовець, задача була – відрізати дев’ять областей.
«Сам проект «Новоросія», який провалився, і передбачав відрізання за лінією Дніпра фактично половини України. Слава богу, зусиллями патріотів, добровольчих батальйонів вдалося зупинити агресора і не дати можливості розірвати Україну на шматки. Але вони продовжують діяти через свою агентуру, зокрема через інформаційні вкидання», – наголосив експерт.
«Я вас хочу заспокоїти, з Закарпаттям нічого не станеться. Це чистий інформаційний пшик, який роздувається виключно з метою створення інформаційного приводу. Усе. Немає там ніяких сепаратистських настроїв. Немає там ніякого бажання у русинів або у будь-кого звільнитися від України», – запевнив радник Авакова.
Крім того, він зазначив, що, безумовно, є праворадикальна угорська партія «Йоббік», яку фінансує Путін і яка час від часу вигукує щось там типу «автономії Закарпаттю» та інше.
«У самому Закарпатті, де проживає близько 100 національностей, повірте, взагалі ніяких настроїв немає. Усі закарпатці відчувають себе частиною України й іншого майбутнього, крім як в Україні, не бачать. Що стосується відносин з найближчими сусідами – Угорщиною, Словаччиною – то там теж, я думаю, немає ніяких проблем», – резюмував Шкіряк.

Коментарi

Коментарiв