«Гастролі» львівського сміття, або Як влада потопить президентські плани Садового

279
Чи не щодня з’являються новини про чергові «гастролі» львівського сміття, що серйозно вдарило по рейтингу Андрія Садового. Чи може «сміттєва епопея» потопити його політичну кар’єру – пояснив політолог Олександр Радчук.

«Проблема з утилізацією відходів та самим полігоном, який третій за розміром у Європі та займає більше 33 га площі, тягнеться ще з початку 2000-х. Логічно, що з часом вона просто повинна була розростися з суто регіональної до національної», – зауважив фахівець.
На його переконання, винним у трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі навряд чи можна вважати тільки мера Львова, оскільки чинна влада при цьому не надто поспішала на допомогу.
«У політичній площині відповідь лежить на поверхні – таким чином рейтинг самого Садового «маринували» до потрібної кондиції. Каравани сміттєвозів не тільки «вбивають» рейтинг Андрія Садового, але ще й дратують жителів західних областей, а зараз – і всієї України», – наголосив у коментарі Слову і ДілуРадчук.
«Трагедія у Грибовичах і постійні скандали з поневіряннями сміття серйозно вдарили по президентським амбіціям Садового. 2016 року його готові були підтримати тільки 7,3% опитаних респондентів. Навіть Бойко та Рабинович за опитуваннями стали більш перспективними кандидатами, ніж лідер «Самопомочі», – констатував політолог.
Тим не менше, запевнив він, Садовий залишається перспективним політиком із президентськими амбіціями, але от масштабувати його кандидатуру в загальнонаціональних рамках тепер буде складніше через «сміттєвий шлейф».
«Садовий уже зараз намагається побудувати політичні альянси зі своїми ймовірними конкурентами – згадаємо його недавні неформальні зустрічі з Саакашвілі, Гриценком та Гацьком. У цій політичній компанії найбільш вірогідним єдиним кандидатом на президентську посаду може бути саме Садовий», – висловив думку фахівець, додавши, що у разі реалізації подібного сценарію «топити» рейтинги Садового почнуть іще більш активно.
 
«На черзі – важка артилерія в особі генпрокурора Юрія Луценка. Вже заявлено й про намір вручити підозру, і про кримінальну відповідальність, і про відсторонення від посади», – нагадав експерт.
До того ж, він зазначив, що ударом у відповідь команди «Самопомочі» по рейтингах БПП та по авторитету самого Порошенка стала організація торгової блокади Донбасу. В результаті цей крок кардинально змінив ставлення не тільки до дій влади, але й до самого Садового та його партії.
«Ключова проблема Садового – його прив’язка до бренду міста, яким він керує», – підкреслив фахівець.
«Саме імідж Львова як туристичної Мекки України позитивно впливає на його рейтинг міського голови. При цьому ставлення самих львів’ян до Садового неоднозначне. Якщо Садовий таки зважиться вийти за межі іміджу успішного мера та спробувати свої сили в наступних президентських перегонах, для нього цей крок стане квитком в один бік. І результат, швидше за все, визначить подальшу долю не лише самого політика, але й «Самопомочі», – підсумував політолог.

Коментарi

Коментарiв