Після Майдану кількість бажаючих виїхати з країни різко збільшилась – експерт

287

Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко стверджує, що велика кількість українців, які виїхали на заробітки за кордон, потім намагаються якимось чином «заїхати» у США, щоб отримати там Green Сard.

Україна опинилася серед лідерів за кількістю заявок на Green Сard. Протягом періоду реєстрації на 2017 фінансовий рік близько 19 млн осіб подали заявки на участь у візовій лотереї. Це вдвічі більше в порівнянні з 2007 роком.

Як повідомляє дослідний центр Pew (Pew Research Center), програма віз для іммігрантів в США (відома як Green Сard) залучила понад 156 млн претендентів з усього світу за останнє десятиліття, незважаючи на те, що лише мала частина цих заявників в кінцевому підсумку отримала візи через неї.

За кількістю переможців Україна увійшла в топ-10, зайнявши восьму позицію. У 2016 фінансовому році українці отримали 1762 візи для Green Сard.

 

Коментуючи інформацію про те, що Україна стала країною-лідером за кількістю заявок на Green Сard, експерт зазначає, що українці завжди подають дуже багато заявок на Green Сard, проте отримують візу не всі.

 

За словами експерта, наша країна завжди дуже багато подає заявок на Green Сard, але для України ліміт невеликий. З одного боку, зараз у багатьох є бажання отримати Green Сard, а з іншого боку, є Трамп, і це треба враховувати, – зазначив експерт для ГолосUA.

«Звичайно, після Майдану кількість бажаючих виїхати з країни різко збільшилася. Безумовно, маса українців, які виїхали на заробітки за кордон, потім намагаються якимось чином «заїхати» в США, щоб там отримати Green Сard, маючи певну спеціальність, наприклад, візажиста чи якусь іншу, і потім в цій країні залишитися. Комусь це вдається, комусь ні. Там дуже складна процедура, дуже складно отримати дозвіл на проживання, і є велика ймовірність, що багатьом це ніяк не вдасться», – пояснює Охріменко.

Економіст вважає, що немає нічого дивного в тому, що багато українців хочуть переїхати в США на ПМЖ, і українці в цьому не самотні.

«Якщо на те пішло, то, наприклад, мрія будь-якого поляка – потрапити до США. У Польщі це жахливо популярна тема. У них дуже багато розмов ведеться на тему еміграції до Сполучених Штатів. У цій країні маса фірм і компаній, які допомагають виграти Green Сard. Там купа юристів, так само, як і шахраїв. І у нас в Україні величезна кількість сумнівних структур, які викликаються допомогти отримати Green Сard, але на практиці дуже багатьох людей обманюють», – резюмує експерт.

Коментарi

Коментарiв