Порошенко припускається історичної помилки – Лещенко про приборкання антикорупційних настроїв

288

На думку Сергія Лещенка, народного депутату «Блоку Петра Порошенка», намагаючись придушити антикорупційні настрої, Президент припускається історичної помилки. Українці, які вже вигнали одного президента-крадія, тепер посилять тиск з вимогою чесної влади.

Депутат стверджує, що Президент Порошенко звик робити брудну роботу чужими руками. Так, Найджела Брауна, заангажованого Банковою на роль аудитора НАБУ, він проштовхував за квотою парламенту. Щоб загнати в стійло громадські організації, більшість проголосувала в Раді за закон про декларації антикорупціонерів.

Політик впевнений, що те, «що відбувається останнім часом, доповнює картину всього року. СБУ, Генпрокуратура і НАЗК перетворилися на «трійку» політичної вендети, а продажні суди виписують індульгенції різним одіозним діячам на кшталт Юрія Іванющенка. В країні йде повзучий реванш корупціонерів, і тільки одна людина робить вигляд, що це її не стосується, – Петро Порошенко».

«Саме на Президентові лежить відповідальність за боротьбу з корупцією в очах населення. Але замість того, щоб очолити цей хрестовий похід, Банкова шукає способи зламати хребет єдиному антикорупційному органу. Порошенко, перебуваючи в ролі «випадкового президента», який у потрібний час опинився в потрібному місці, досі так і не вирішив конфлікт інтересів: він бізнесмен чи державний діяч?», – пише політик для НВ.

Розслідування антикорупційного бюро наближаються все ближче до Банкової. «Не встигли в Адміністрації президента відійти від арешту Насірова, як очікується новий накат – у Спеціалізованій прокуратурі лежить на узгодженні підозра Миколі Мартиненку, цінного товариша і для Порошенка, і для Яценюка, товариша, який одержував відкати на свій швейцарський рахунок за контрактами Енергоатому».

Бажання глави держави контролювати всі процеси має зворотний бік – відбувається його стрімка десакралізація. Порошенка не бояться не тільки цивільні активісти, але й багато політиків. Нездатний домогтися кадрових рішень або захистити своїх подільників президент стає «кульгавою качкою», що неминуче призведе до ігнорування його порядку денного.

 

Також Лещенко вказує на зовні малопомітний прояв падіння авторитету президента – конфлікт Порошенка з прем’єр-міністром Гройсманом. Колишній вінницький мер відмовився очолити партію БПП і «забув» попередити Порошенка про підвищення мінімальної зарплати до 3.200 грн.

Депутат вказує на те, що все більше країн потрапляють у світові новини як зразок того, що антикорупційні викриття змінюють політичний ландшафт. Соціальні мережі зробили цей світ прозорим, а обмін інформацією – стрімким. Це і є головною бронею антикорупціонерів. Їхній голос чути навіть у напівзакритих країнах, що доводить приклад Олексія Навального.

 

«Саме тому Петро Порошенко, намагаючись приборкати антикорупційні настрої, припускається історичної помилки. Наше суспільство, яке вже вигнало одного президента-крадія, лише посилить тиск з вимогою чесної влади. А значить, неминуче переможе», – підсумовує Лещенко.

Коментарi

Коментарiв