Рахунок на мільярди – очільник НАБУ розповів про справу проти Гонтарєвої і Ко

243
Національне антикорупційне бюро України перевірить керівництво Національного банку на причетність до висновку за кордон мільярдів гривень, у зв’язку з чим у приміщенні установи і відбулися обшуки. Про це повідомив очільник НАБУ Артем Ситник.

«У нас вже кілька місяців розслідується кримінальна виробництво, де фігурує керівництво Національного банку України і воно пов’язане з витрачанням коштів, виділених низки комерційних банків на рефінансування, і законність витрачання цих коштів, причетність до незаконного витрачання цих коштів є предметом розслідування цієї справи», – зазначив в інтерв’юТСН головний антикорупціонер країни.
Як він зауважив, у НБУ процесуально проходив обшук. Крім того, необхідні документи співробітники Нацбанку детективам віддали самі.
Поки Ситник не зміг уточнити кількість людей, які загалом фігурують у згадуваній справі.
«Паралельно ще проводиться робота з витребування матеріалів з-за кордону, оскільки велика частина коштів, які видавалися як рефінансування, або перераховувалася на офшори, або в іноземні банки», – підкреслив очільник НАБУ, додавши, що збитки у цій справі становлять мільярди.
«Ми говоримо про те, що в будь-якому випадку такі величезні (фінансові) потоки (виведення грошей за кордон) не можуть обійтися без участі керівництва Національного банку. Тому практично все керівництво буде перевірятися на причетність до цих дій», – наголосив високопосадовець.
Щоправда, поки він не став відповідати на запитання про те, чи виявлені зв’язки глави НБУ Валерія Гонтарєвої і її заступника Катерини Рожкової з російськими банками.

Коментарi

Коментарiв