Політолог: Влада вкинула тему абортів, щоб відвернути українців від інших проблем

257
В Україні можуть обмежити право жінок на аборт. Відповідний законопроект нардеп від «БПП» уже зареєстрував днями у парламенті. Що пропонують народні обранці і чи не є нова законодавча ініціатива черговою політтехнологією для відволікання уваги суспільства – пояснили експерти.

Більшість фахівців стверджують, що з практичної точки зору законопроект проти абортів не принесе жодної користі державі. Навпаки, країна отримає додатково кілька тисяч дітей сиріт, а смертність не впаде, а збільшиться.
«Ефект від такого демографічного врегулювання буде дорівнювати, в кращому випадку, нулю, а в гіршому випадку породить нові, важкокеровані мінуси в соціальній політиці України», – підкреслила у коментаріАпострофу експерт із прав дітей Людмила Волинець.
«По-перше, розвиватиметься так званий «абортний туризм». Громадянки України, щоб зробити аборт виїжджатимуть в Молдову або інші сусідні держави. По-друге, виросте кількість кримінальних абортів. Якщо будуть кримінальні аборти, значить будуть засуджені матері і виросте кількість сиріт. Також загостриться проблема з народжуваністю за межами медичних установ», – запевнила фахівець.
Вона зауважила, що у новинах і так практично кожного дня чутно інформацію про те, що дитину викинули, а таких випадків стане ще більше.
«Кримінальні аборти даватимуть інвалідизацію дітей і в результаті такої демографічної ініціативи у нас буде не 168 тисяч дітей з інвалідністю, а набагато більше. Це спричинить додаткові бюджетні витрати. а якщо до цього додати той факт, що наша країна знаходиться в економічній скруті, держава буде нездатна виховувати тих дітей, які будуть народжені в результаті незапланованої вагітності і небажаного материнства», – пояснила Волинець.
Не підтримують відповідний законопроект навіть у профільному комітеті ВРУ.
За словами члена комітету, нардепа Ірини Сисоєвої, підвищувати народжуваність в країні необхідно іншими методами.
«У сфері охорони здоров’я є питання набагато важливіші, які ми як парламент зобов’язані вирішити. Наприклад, в Україні щороку збільшується смертність як матерів, так і їхніх дітей. Тому замість таких «блискучих» ініціатив кам’яного віку, було б актуальніше сформувати державні програми щодо захисту материнства і дитинства та збільшувати фінансування для одиноких матерів, створюючи умови для того, щоб жінки хотіли і могли народжувати дітей. Ось що необхідно робити в нашій країні», – наголосила нардеп.
За словами експертів, законопроект Голубова – елемент політтехнології з відвернення уваги суспільства від більш насущних проблем.
«Це така обманка. Як літаки випускають теплові пастки, подібна ініціатива – інформаційна пастка. Тут потрібно ще враховувати специфіку фігури Голубова: досить спірну, тому не виключено, що він виконує роль постановника помилкових цілей», – стверджує політолог Андрій Золотарьов.
Крім того, він пояснив, від яких саме тем покликаний відвернути увагу законопроект 6239.
«Із набагато більшим азартом будуть обговорювати тему абортів, ніж введення абонентської плати за користування газовими мережами або те, що швидше за все підуть на розморожування ринку землі, оскільки виникає тупикова ситуація з урахуванням перспективи програшу Росії в суді Лондона. Якщо апеляція буде відхилена, до кінця року країна повинна буде виплатити 3 мільярди доларів Російської Федерації, а це ставить країну на межу дефолту. Всі ці теми безумовно резонансні і якось треба відвернути від них увагу», – резюмував фахівець.

Коментарi

Коментарiв