У Литві підготували «план Маршала» для України

327
У березні політики та експерти з Литви підготували два документи, що передбачають допомогу для України на двосторонньому та на міжнародному рівнях. Вони розраховують на міжнародну підтримку ініціативи, тому об’їжджають європейські та світові столиці.

Про це повідомив ініціатор цих документів, екс-прем’єр-міністр Литви, лідер опозиційної партії «Союз Вітчизни – Литовські християнські демократи» Андрюс Кубілюс у коментарі Укрінформу.
«Перший документ («План Литви для України на 2017-2020 роки») визначає наші ініціативи на двосторонньому рівні, тобто як Литва може допомогти Україні, починаючи від обміну студентів, навчання, військової допомоги і закінчуючи експертною допомогою, особливо у сфері інтеграції України з ЄС», – підкреслив колишній прем’єр.
Він додав, що другий документ «Новий європейських план для України» є ініціативою трьох осіб – його, іншого екс-прем’єра країни Гедимінаса Кіркіласа та екс-глави МЗС країни Пятраса Вайтєкунаса.
«У ньому ми зазначаємо, що Україні потрібна допомога західних країн, яку ми називаємо «план Маршала» для України», – зауважив Кубілюс.
«Дуже важливо створити міжнародну коаліцію. Якщо ми не можемо пробити членство в ЄС (для України), тоді треба пробивати «план Маршала», – наголосив політик.
Крім того, він заявив, що на Заході вже декларують своє зацікавлення документом, а на створення широкої коаліції потрібно ще декілька місяців.

Коментарi

Коментарiв