Квітень далі радує нас жартами – політолог про «повернення блудних генпрокурорів»

249
Колишній в.о. Генерального прокурора України Олег Махніцький хоче повернути собі посаду, якої у нього і не було. Про це заявив політичний експерт Валентин Гладких, коментуючи новину про те, що Махніцький услід за Віктором Шокіним хоче повернути собі посаду через суд.

«Квітень продовжує радувати нас жартами. Так, один із них – заява Олега Махніцького про наміри поновитися на посаді генпрокурора», – підкреслив у своєму Facebook політолог.
«Комічність ситуації полягає в тому, що Махніцький ніколи не був генпрокурором – він був тимчасово виконуючим обов’язки з 24 лютого по 18 червня 2014 період після втечі Пшонки і до призначення Яреми. Сама назва «виконуючий обов’язки» означає, що ідеться тільки про обов’язки, які необхідно виконувати за відсутності справжнього керівника», – пояснив фахівець.
За його словами, по суті, це всього лише тимчасова посадова особа – вона не має права приймати довгострокові рішення, а тим більше акти нормативного характеру (накази, інструкції тощо), якщо вони не були невідкладними.
«Та й у цілому, виконуючий обов’язки згідно із законом не має права брати на себе повноваження, які належать Генпрокурору, наприклад, опротестування рішень прем’єр-міністра та уряду. Та що там казати, якщо навіть нагороджувати знаком «Почесний працівник прокуратури України» Махніцький не мали права. Напрошується цікаве питання: як Махніцький збирається повернути посаду, якої у нього ніколи не було?», – підсумував політолог.

Коментарi

Коментарiв