У діях Гонтарєвої безліч підстав для кримінальних справ – політтехнолог

352
Чутки про відставку очільниці НБУ Валерії Гонтарєвої уже не раз з’являлися у ЗМІ, проте вона відразу відхрещувалися від такої можливості. Донедавна. В одному з останніх інтерв’ю глава Нацбанку зізналася, що на її посаду є кілька кандидатур. Чому навколо Гонтарєвої розгорілася така епопея і навіщо вона хоче покинути своє крісло – пояснив політтехнолог Тарас Загородній.

За словами фахівця, обшуки НАБУ в Національному банку дійсно пов’язані з Заходом, зокрема з США, які хочуть розуміти, що сталося з грошима МВФ.
«Імовірно, активність НАБУ може бути пов’язана з тим, що США починають вимагати аудиту того, що відбувалося з грошима МВФ, так як гроші МВФ зазвичай йдуть в резерви НБУ, вони по суті є подушкою для підтримки платіжного балансу, тому дуже багато можливих схем розбазарювання цих коштів через продаж валюти потрібним банкам, які потім йшли в потрібні кишені», – підкреслив у коментарі Апострофу експерт.
Він переконаний, що саме тому, що в діях Гонтарєвої є безліч причин для порушення кримінальних справ, вона і прагнутиме якомога швидше покинути свій пост.
«Відставка гряде, оскільки Гонтарєва розуміє, що ніякої чистки банків не відбувалося, був просто дерибан, в тому числі, в інтересах якихось іноземних інвесторів. Крім того, вбивалися в основному банки з українським капіталом, російські банки не чіпалися, хоча вони були в такому ж жахливому становищі, як і більшість українських банків. Було також багато скандалів, в тому числі, зі знаменитим Platinum Bank, загалом, кримінальних справ тут на років 20 вже є», – наголосив Загородній.
«Але питання в тому, що вона дуже багато знає. Не тільки про «незлочинну владу», але і про «злочину владу», вона активно працювала з бондами, євробондами за схемами Януковича, Арбузова і всіх інших, тому така людина дуже корисна. Із великим інтересом її б послухали в ФБР для того, щоб мати компромат на українську еліту, так що я не виключаю, що Гонтарєва у разі відставки дуже швидко покине Україну і швидко спливе, швидше за все, в Москві», – підсумував політолог.

Коментарi

Коментарiв