Відправити Гройсмана у відставку можна, проте це ризиковано – політолог

250
Уряд Володимира Гройсмана не відправлять у відставку, оскільки переформатування коаліції – занадто ризикована справа. Таку думку висловив глава Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

За словами Фесенка, фракція «Народного фронту» не збирається виходити з коаліції, бо для неї це було б самогубством. Тому дострокові парламентські вибори навряд чи можливі.
Щодо Гройсмана, його навряд чи відправлять у відставку. Хоча на початку 2017 року такий сценарій розглядався, проте наразі його відклали.
«Нова коаліція – занадто ризикована операція, як і заміна уряду. Це може дестабілізувати ситуацію. У «БПП» можуть початися інтриги проти Гройсмана, і його можна прибрати. Але провести нового прем’єра через парламент буде дуже складно. Цей сценарій відкладений зараз», – підкреслив у коментарі 24політолог.
Він додав, що індикатором буде голосування по звіту уряду, яке відбудеться 14 квітня. Отож, якщо роботу Гройсмана визнають задовільною, то питання про відставку уряду буде закрите.
«Інша справа, що парламентарі можуть не розглядати питання про річний імунітет для Кабміну. Але проблем для уряду все одно не буде. Тому що вотум недовіри можна висувати один раз протягом сесії. А для висунення цього проекту треба знайти 150 голосів, яких наразі немає в парламенті», – зауважив фахівець.
Тому, стверджує експерт, дострокових парламентських виборів не буде. Щоправда, додав Фесенко, є чутки, що розглядається варіант дострокової президентської кампанії.
«Якщо проводити парламентські вибори, то вже після президентських. А на парламентських запрограмований програш «Народного фронту», а «БПП» отримує набагато менше голосів», – підсумував політолог.

Коментарi

Коментарiв