Українці можуть чекати на безвізовий режим уже до цього літа – дипломат

292
Російське лобі та спроби Кремля завадити безвізовому режиму для України цілком прогнозовані, проте насправді шанси заблокувати процес – мінімальні. У цьому запевнив колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко.

Відповідну заяву дипломат зробив коментуючи початок дебатів у Європарламенті щодо безвізового режиму для України і поправку, внесену правоконсервативною фракцією, що може заблокувати безвіз.
«Навряд чи російське лобі зможе щось зробити. Політичне рішення Європарламентом вже прийнято. Тепер це хоч і важливі, але формальні кроки, які ЄС має зробити. Велика ймовірність, що дебати та голосування будуть позитивними для України. Безвізову свободу українці отримають через кілька місяців після голосування», – підкреслив у коментарі Слову і Ділу колишній очільник МЗС.
За його словами, навряд чи нині вдасться знайти причину, яка зможе завадити безвізовому режиму, оскільки, окрім лобі РФ, є ще європейські народні партії та партнери України, які вже підтримали рішення. Навряд чи будуть сюрпризи.
Крім того, експерт прокоментував можливість запровадження нових ускладнених процедур в’їзду в ЄС після схвалення «безвізу».
«Громадяни, які мають право на «безвіз будуть ним користуватись. Не варто робити висновки раніше, ніж виникнуть певні проблеми. Проблем бути не повинно», – запевнив фахівець.
Щоправда, серед політичних експертів наявна дещо протилежна, скептична думка. Зокрема, дехто переконаний, що безвізовий режим для більшої частини населення не матиме особливого значення, оскільки кошти на подорожі від цього не збільшаться.

Коментарi

Коментарiв