Кремль розпалює в Білорусі ненависть до українців – військовий експерт

348
Російські спецслужби через підконтрольні їм ЗМІ розпалюють у Білорусі антиукраїнські настрої. Більше того, з подачі спецслужб РФ до антиукраїнської риторики вдається і президент країни Олександр Лукашенко. Про це заявив військовий експерт Ігор Федик.

Федик перерахував повідомлення в білоруських ЗМІ, де Україна подається, як нестабільна країна, яка перебуває під контролем радикалів і нацистів, і яка нібито загрожує спокійному Білорусі. Про це він пише у статті для Крим.Реалії.
Так, за словами фахівця, у всіх антиукраїнських сюжетах в ЗМІ легко впізнається російський стиль розпалювання ворожнечі, неодноразово використаний проти України на Донбасі і в Криму. Деякі сайти, такі як українофобський «БелВПО» – взагалі перебуває на території РФ.
Іншою ознакою, що вказує на роботу російських «фахівців», є спроби провокацій на україно-білоруському кордоні. Зокрема, мова йде про інформацію про спробу прориву з України джипу зі зброєю і вибухівкою, який нібито мав місце перед мітингами опозиції.
Не гребує антиукраїнською риторикою і президент Білорусі Олександр Лукашенко, який прямо заявив про підготовку в Україні бойовиків для зміни влади в Україні.
На думку експерта, за інформаційними атаками проти України стоїть рука не Мінська, а Москви, оскільки головним одержувачем вигоди антиукраїнської істерії є Кремль.
«По-перше, в результаті активної антиукраїнської пропаганди, розпалювання міжнаціональної ворожнечі та намагань нав’язати в Білорусі ідеї «русского мира», Кремль отримує дивіденди у вигляді закоренілої фобії білорусів не тільки щодо України, але і всього українського», – наголосив Федик.
По-друге, за його словами, інформаційне вкидання про причетність до подій в Білорусі українських праворадикальних організацій, спецслужб, наявності на території України баз для підготовки бойовиків, Кремль намагається сформувати в білоруському суспільстві образ України-агресора.
«По-третє, активним використанням в своїх фейках теми українських націоналістичних організацій кремлівська пропаганда в черговий раз намагається нав’язати білорусам (і не тільки) думку про те, що Україна – це фашистсько-неонацистське державне утворення», – зауважив автор.
По-четверте, стверджує він, інформаційні вкидання про групи бойовиків, які нібито надсилаються в Білорусь співробітниками державних установ України та членами пропрезидентської політичної сили, очевидно, спрямовані на погіршення білорусько-українських відносин на вищому рівні.
«По-п’яте, сьогодні по всьому західному кордоні України Кремль створює своєрідну ланцюг нестабільності провокації з Білорусі є одним з її основних ланок. Так, ні для кого сьогодні не секрет, що за іншими ланками цього ланцюга – всеукраїнськими провокаціями в Польщі, як і за антипольськими – в Україні та ін. – стоїть Кремль», – зазначив фахівець.
У підсумку він підкреслив, що з упевненістю можна сказати тільки одне: сьогодні в Кремлі питання активного використання Білорусі для агресії проти України надано зелене світло.
«Із огляду на це, в подальшому слід очікувати тільки посилення всеукраїнських провокацій з використанням білоруського плацдарму. Особливо загрозливим може бути період напередодні спільних російсько-білоруських військових навчань «Захід-2017», – підсумував експерт.

Коментарi

Коментарiв