Омріяна Європа: як насправді українці ставляться до «безвізу» з ЄС

375
Запровадження довгоочікуваного безвізового режиму з Європейським Союзом ніколи не було серед пріоритетів українців, проте при цьому більшість українців оцінює цю подію позитивно. Про це повідомила відомий соціолог Ірина Бекешкіна.

«Безвізовий режим серед пріоритетів українців ніколи не був, по-перше. По-друге, коли ми в грудні питали, наскільки «безвіз» важливий для українців, 44% відповіли, що «так». А це немалий відсоток. При тому, що закордонні паспорти на той момент мали 30%, а то й менше», – підкреслила у коментаріАпострофу експерт.
За її словами, очевидно, що не всі ті, хто вважає це важливим, може собі дозволити їздити в Європу та використовувати безвізовий режим.
«Так, буде якась частина населення, яка не може собі дозволити використовувати «безвіз», вони, звичайно, будуть не задоволені. Якщо люди і раніше не могли їхати, то, може, у когось це і викличе роздратування. Але певна, що більшість українців оцінює цю подію позитивно», – резюмувала Бекешкіна.
Додамо, 6 квітня  У Європейському парламенті заявили, що Україна може втратити безвізового режиму з ЄС, якщо відбудеться згортання процесу реформ.
«Якщо щось станеться і реформи зупиняться, тоді буде завжди можливість для перегляду цього процесу та для прийняття відповідних заходів. В екстремальному випадку, який, на мою думку, мало можливий, візовий режим може бути припинений. Ми маємо відповідний механізм, який обумовлений в угоді про візову лібералізацію», – заявив євродепутат від Польщі Даріуш Розаті.

Коментарi

Коментарiв