Росія почала новий рівень провокацій – польський експерт

299
Після руйнації пам’ятника полякам, що на території Львівщини, російські провокатори вдалися до терористичного акту, напавши на луцьке консульство Польщі. Кому і навіщо це потрібно – пояснив заступник директора польського Інституту транскордонної співпраці Адам Лелонк.

«Це був теракт і коли мова заходить про те, хто його організував, тут з точки зору української сторони все очевидно: почався інший, ще більш небезпечний етап російських провокацій», – запевнив у коментарі 24 польський фахівець.
«Немає жодного іншого логічного пояснення: складно уявити представника українського праворадикального руху, котрий прибіг би з гранатометом у Західну Україну і стріляв би по поляках замість того, щоб бути на фронті. Якщо хтось думає, що українські радикали зорганізували цей напад і навмисно скерували його проти Польщі, то це нонсенс», – підкреслив Лелонк.
За його словами, немає сумніву, що теракт у Луцьку є частиною російської політики, спрямованою на конфлікт між Польщею та Україною. Ця політика включає в себе, серед іншого, двічі знищений пам’ятник загиблим полякам у Гуті Пеняцькій.
«Ці провокації відбуваються протягом декількох місяців. З січня, коли був пошкоджений пам’ятник, вони увійшли в нову фазу. Раніше я передбачав, що будуть нові заходи, включаючи насильство, тому що зірвати діалог Польщі з Україною не вдається», – наголосив експерт.
«Випадок у Луцьку був проявом іншої, ще більш небезпечною ескалації. Тут потрібні три елементи: атака проти поляків, згадка про Волинь та тероризм. Якби я був російським пропагандистом, то не вигадав би кращого контексту. Була ідея побудувати теракт на основі історичного тла, який для поляків викликає емоційну реакцію», – стверджує поляк.
Крім того, він нагадав, що російські політики і російські ЗМІ інтерпретували інцидент в Луцьку як акцію «бандерівців» із нагадуванням про «злочини УПА».
«Бандерівці знищували поляків, нинішні стріляють по них. Щоб не було ніяких ілюзій», – зазначив у своєму Twitter член Держдуми РФ Алєксєй Пушков.
Після того, як теракт прокоментував український президент, він додав: «Порошенко засудив обстріл польського консульства в Луцьку, продовжуючи героїзацію вбивць понад 100 тисяч поляків. Чи побачать у Варшаві в цьому протиріччя?».
На переконання Лелонка, насправді Польща сприймається українцями мегапозитивно і навіть такі націоналістичні рухи, як «Свобода» чи  «Правий сектор», відхиляють закиди у антипольських настроях.

Коментарi

Коментарiв