Події у Сирії – найбільша поразка Росії після розпаду СРСР – військовий експерт

291
Ракетний удар США по авіабазі Башара Асада в Сирії є свідченням наймасштабнішої поразки президента РФ Владіміра Путіна. Про це заявив військовий експерт Олег Жданов.

«Путіна забули, останні чотири місяці ніхто не згадує ні про нього, ні про Росію. США зайняли позицію повного ігнорування Росії. Тому Путін вирішив нагадати про себе. Нагадати звичайним озброєнням – Алеппо стерли з поверхні землі. Жодного резонансу в світі. Всі висловили стурбованість і… все. Сьогодні навряд чи хтось спроможеться застосувати ядерну зброю. Навіть Путін. Хімічну – будь ласка», – підкреслив в ефірі Радіо Свобода експерт.
Він запевнив, що хімічну зброю використали з відома Путіна.
«Башар Асад сьогодні більше схожий на співробітника адміністрації президента Росії, ніж на президента такої держави, як Сирія. Без погодження, дозволу або без вказівки Росії Асад не робить взагалі нічого. Вони дали зрозуміти, що у будь-який момент можуть Асада зробити розмінною монетою у переговорному процесі зі США. Ця атака була здійснена з однією метою, щоб вийти на прямі переговори президентів США і Росії. Путін підняв ставки до такого міжнародного воєнного протистояння, що далі вже нікуди, далі – війна», – наголосив Жданов.
За його словами, якщо і досі немає удару у відповідь по кораблях США, які випустили ракети «Томагавк», значить, Путіну залишилося шукати аркуш з промовою Бориса Єльцина: «Я втомився – я йду».
«На міжнародному політичному рівні така поразка для Російської Федерації, по-моєму, перша за весь час її незалежності, від моменту розпаду СРСР. Фактично Путіну жорстко й безапеляційно вказали на його місце у світовій ієрархії, ніхто з ним не сяде за стіл. Багатополярний світ побудувати не вдалося. Я думаю, що на цьому його спроби мають скінчитися», – зауважив військовий експерт.
Також він запевнив, що основна мета Трампа – розпочати Холодну війну.
«Він же ж обіцяв зробити Америку великою. Найшвидше і найкраще штовхає економіку догори оборонне замовлення. Для цього потрібна або війна (війни немає), або ж гонка озброєнь. Удар ракетний ще раз підтверджує, що багатополярний світ, про побудову якого 2014 року оголосив Путін, все, що він там набудував, його картковий будинок, зруйнований одним ракетним ударом», – підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв