Експерт: Як би не старався Медведчук, Савченко уже «згасла»

302
Статусна група політика гранично широка, і це робить можливим такий феномен, як швидке створення віртуального капіталу для політика методами розкрутки за допомогою ЗМІ. Це ніби капітал, виписаний авансом, без передоплати, в надії, що майбутній політик розплатиться за рахунками. Як народна депутатка України Надія Савченко витратила цей капітал і якою буде її політична кар’єра далі – розповів економічний експерт і аналітик Андрій Головачов.

Експерт нагадав, що свого часу в Україні були швидко розкручені Тимошенко, Ляшко, Береза, Королевська, Порошенко, Каплін, Рабінович, Соболєв, Семенченко, Луценко, Богословська, Власенко, Геращенко та багато інших. Усі вони змогли утриматися в політиці, оскільки є досить освіченими, розумними, властолюбними, хитрими, стресостійкими, сміливими, безпринципними, харизматичними, цілеспрямованими, цинічними й авантюрними людьми. Їм усім розкрутка допомогла. Кожен з них по максимуму використовував медійний трамплін і відбив вкладені в них інвестиції.
«Вище було наведено майже обов’язковий перелік якостей, якими повинен володіти український політик, щоб мати шанси залишитися в політиці. Але, якщо у політика немає вказаного набору якостей, то надутий рейтинг з допомогою ЗМІ йому не допоможе. Тому що утримати капітал можна тільки через тривалі умілі особисті комунікації з суспільством, з пресою, з владою, з політичними супротивниками, з соратниками тощо. А для цієї гри потрібні всі перераховані вище якості. Якщо їх немає, то ерзац-політик здувається майже з такою ж швидкістю, з якою його надули медіа-менеджери», – запевнив у своєму Facebook Головачов.
«Недовго тріпотів Парасюк, не втримався на політичній арені швидко розкручений Булатов. Тихо позбавилися сили в теплих стінах ВР колись популярні Богомолець, Бригинець, Висоцький, полковник Мамчур та ін. Швидко померли колись обласкані увагою ЗМІ політично безталанні Касько і Сакварелідзе. Список провальних медіапроектів досить значний і значно перевищує список вдалих», – підкреслив аналітик.
Нині ж, зауважив він, усі ми присутні при стрімкій декапіталізації Надії Савченко. За словами фахівця, величезний її рейтинг був накачаний тривалою і цілеспрямованою роботою всіх ЗМІ країни та особливо партією «Батьківщина», яка «поставила на Савченко своє зеро».
Проте, додав він, уже через півтора місяця після її повернення з полону всі українські ЗМІ, як за командою, включили щодо неї режим майже повного радіомовчання. «Батьківщина» також вважає розсудливим дистанціюватися від народної улюблениці.
«І відразу з’ясувалося, що Савченко не в змозі самостійно підтримувати інтерес до себе з допомогою продуманої стратегії комунікацій із суспільством з соціально значущих питань. Не вистачає необхідних якостей для такої складної роботи. Після декількох спорадичних епатажних витівок, не зв’язаних єдиною концепцією, інтерес до неї почав пропадати. По суті, як не намагається Медведчук та інші, хто рухає Савченко, вже зрозуміло, що її чекає доля Яроша, тобто забуття», – переконаний економіст.
Проте, стверджує він, не факт, що це погано.
«Зрештою, крім такої цинічної сфери, як політика, є маса інших дійсно цікавих і гідних видів людської діяльності, де можна використовувати публічний капітал. Наприклад, захищати бездомних тварин, як робить Бріжит Бардо», – резюмував фахівець.

Коментарi

Коментарiв