Хто захистить Раду, якщо нардепам заманеться завести військових РФ? – віце-спікер

217
Віце-спікер Верховної Ради України, народний депутат від фракції «Самопоміч» Оксана Сироїд скаржиться, що правоохоронні органи не реагують на її повідомлення про «замах на злочин» щодо несанкціонованої участі поліцейських в засіданні ВРУ 15 березня.

Нагадаємо, поліція розслідує напад народного депутата Володимира Парасюка на поліцію 14 березня коли було зупинено колону учасників «блокади Донбасу». 15 березня представники правоохоронних органів потрапили на засідання парламенту і озвучили свою версію конфлікту з Парасюком.
Оксана Сироїд назвала це порушенням регламенту.
«За три тижні жоден представник органів правопорядку не звернувся до мене, щоб отримати інформацію про те, що відбулося 15 березня. Ніхто не побачив загрози в тому, що до зали пленарних засідань парламенту свавільно потрапляють поліцейські, щодо одного з яких є інформація про його участь у війні проти України», – підкреслила у своєму Facebook віце-спікер парламенту.
«СБУ на моє повідомлення про злочин, заявила, що розслідування має вести Національна поліція. Генеральна прокуратура перекладає відповідальність на прокуратуру м. Києва. Прокуратура м. Києва звернулася до комітету Верховної Ради з питань Регламенту з проханням провести розслідування», – зазначила парламентар.
За її інформацією, «поліцейський прорив» планувався щонайменше з вечора 14 березня, а одним із організаторів був особисто лідер «Народного Фронту».
«У відповідь на мої повідомлення про замах на злочин, органи правопорядку уникають розслідування та перекладають відповідальність один на одного», – наголосила нардеп.
Крім того, вона звернула увагу на те, що 15 березня народні обранці намагалися провести «гостей» до зали без належного дозволу. Охоронці парламенту не дозволили цього зробити.
 
«Охоронці пропустили «гостей» тільки після вказівки в.о. керівника апарату ВРУ. Він дозволив прохід «гостей», не зважаючи на те, що не мав права цього робити без рішення парламенту. І, не зважаючи на те, що я, як головуюча, заборонила йому пропускати людей до зали без відповідного рішення (про що він замовчує у своєму листі)», – зауважила Сироїд.
Також вона вказала на той факт, що до одного з поліцейських – Юрія Голубана – є запитання відносно його можливої участі в російських окупаційних військах.
«Тож запитання до генерального прокурора та голови СБУ: інтереси якої держави ви обстоюєте і хто повинен буде захистити український парламент, якщо наступного разу народним депутатам заманеться завести туди російських військових?», – підсумувала віце-спікер ВРУ.

Коментарi

Коментарiв