МВФ переконаний, що уряд Гройсмана завалить реформи – економіст

225
Меморандум про співпрацю Міжнародного валютного фонду і України – це скоріше елементарні технічні підказки уряду Володимира Гройсмана, ніж рекомендації щодо проведення реальних реформ, які сприяли б економічному зростанню. У цьому запевнив колишній міністр економіки України Володимир Лановий.

На переконання експерта, реформ, як таких, не буде, тому що наш уряд не знає, як працювати. Є лише розмови про робочі місця, інвестиційний клімат, а це повний абсурд.
За словами Ланового, рекомендації МВФ пов’язані з певними бюджетними обмеженнями. Приміром, щодо скорочення субсидій до меж, які дозволяють їх фінансувати з Держбюджету. Проте, як зауважив він, це і так зрозуміло, що не можна платити більше, ніж дозволяє бюджет.
«Такі вказівки ідіотам даються. Що взагалі тоді робить наш уряд?», – підкреслив у коментарі 24 економіст.
«Тому зауваження і рекомендації МВФ – в межах того, що не несе якихось негативних соціальних і політичних наслідків. Наприклад, продовження трудового стажу могло б викликати незадоволення в суспільстві. Тому що ця реформа залежить від соціально-економічних умов і від того, чи зможе держава покращити пенсійну ситуацію поза цими технічними діями», – наголосив колишній міністр.
Аналогічна ситуація, на його думку, і з боротьбою з корупцією. Суцільна демагогія і декларації замість того, щоб змінити систему економічних відносин.
«У нас олігархи платять корупційні «видатки» урядовцям, менеджерам у державних монополіях чи депутатам. Треба боротися з олігархічним ладом, а не з вітряками, сподіваючись, що глава НАБУ Артем Ситник чи керівник САП Назар Холодницький все вирішать. Потрібно змінювати підходи. Олігархи крадуть мільярдами, а платять мільйонами», – стверджує Лановий.
Також він запевнив, що МВФ не вимагає від уряду Гройсмана якихось серйозних реформ, тому що знає, що чиновники їх завалять, і тоді Фонд не надасть наступний транш. Проте на рівні західних партнерів України є політичне рішення ще певний період підтримувати нашу державу.
«МВФ просто знає, що від нинішнього уряду нічого не можна очікувати – реформ, структурних змін, нових технологій, нових ринків. Вони розуміють, хто такий Володимир Гройсман, тому не хочуть поставити завдання, яке б уряд завалив, і відповідно треба буде відмовити Україні в черговому кредиті», – зазначив екс-міністр.
До того ж, додав він, не слід виключати, що частину цих рекомендацій написала і українська сторона. Приміром, що стосується запровадження абонплати за газ для населення, яку потрібно платити цілий рік.
«Для МВФ головне, щоб «Нафтогаз-Україна» не тягнув мільярди гривень з Держбюджету. А як саме це зробить українська влада, Фонд не цікавить. Питання можна розв’язати по-різному, але уряд вирішив, що треба збільшити комунальні платежі. Владі потрібно, щоб у нафтогазові компанії і влітку, коли немає опалення, надходили гроші», – підсумував експерт.

Коментарi

Коментарiв