Жадан: «ЛНР» і «ДНР» залишаються українськими попри тимчасову окупацію

418
Відомий український письменник Сергій Жадан у рамках проекту «П’ятий Харків» розповів про місце України в Європі і європейські цінності в умовах, коли триває війна з Росією на Донбасі.

За словами Жадана, майбутнє України, як частини Європи, напряму пов’язане з реаліями війни з Росією. Про це повідомив портал «Накипело».
«Межа Європи сьогодні збігається з лінією фронту. Зрозуміло, що багато хто із присутніх у цьому залі, можливо, не зовсім підтримують ідеї так званих європейських цінностей. Але так чи інакше зрозуміло, що та війна, яка у нас сьогодні триває з Росією, вона триває не за територію, не за якісь населені пункти. Вона триває за цінності, за речі, які є для нас важливими», – підкреслив письменник.
Крім того, він запевнив, що території «ДНР» і «ЛНР» залишаються українськими попри тимчасову окупацію.
«Окуповані території є нашими територіями. І, відповідно, коли Україна поверне собі ці території, вона трішки розширить не лише межі України, але й межі Європи», – наголосив автор.
До того ж, він відзначив важливу зміну у Харкові, які сталася за останні роки. За його словами, змінилося розуміння історії та відчуття співзалежності від історії і травм інших регіонів України
.
«Мені здається, що сталася дуже важлива зміна. Вона сталася останніми роками. Ця зміна полягає в тому, що два питання, коли Харків стане більш європейським і коли Харків стане більш українським – означають одне і те саме», – підсумував Сергій Жадан.

Коментарi

Коментарiв