Відставка Гонтарєвої залишить Порошенка без іще одного союзника при владі – ІноЗМІ

261
Заява очільниці Національного банку України Валерії Гонтаревої про відставку принесе чимало труднощів Президенту Петрові Порошенку. Про це ідеться у редакцй статті New York Times.

«Звільнення Гонтарєвої за відсутності очевидного кандидата на заміну лишає президента Петра Порошенка без ще одного союзника при владі в той час, як кредитори ставлять під питання його здатність провести обіцяні реформи», – підкреслили автори.
Також зазначено, що через свою «криваву неупередженість у прийнятті жорстких антикризових заходів» Гонтарєва отримала прихильність інвесторів та МВФ, проте водночас нажила й ворогів.
«Схоже, Порошенко не захищатиме Гонтареву – свого колишнього бізнес-партнера – від витіснення з її посади, і це може ускладнити для нього завдання знайти заміну», – ідеться у статті.
У коментарі виданню народний депутат України від «НФ» Олександр Кірш запевнив, що Порошенку доведеться пошукати когось на посаду голови НБУ, хто займе роль «камікадзе».
На переконання парламентаря, навіть політичні союзники президента можуть не погодитися на посаду глави НБУ через страх, що «президент не захищатиме їх».
Нагадаємо, 10 травня Валерія Гонтарєва заявила, що йде з поста очільниці Національного банку України.

Коментарi

Коментарiв