Меркель їде до Москви, щоб не допустити найгіршого – ІноЗМІ

313
Аналітики авторитетного німецького видання Der Spiegel Маттіас Ґебауер, Ральф Нойкірх і Крістоф Шульт проаналізували, навіщо федеральний канцлер Ангела Меркель на початку травня зібралась з візитом до Росії.

За словами авторів, таке рішення є радикальною зміною позиції Меркель, «оскільки досі канцлер дотримувалася позиції, згідно з якою візит до Путіна був можливий лише в разі конкретних успіхів по Донбасу або Сирії».
«Проте нині вона їде навіть незважаючи на те, що Росія зовсім не збирається йти на поступки. Це показує, наскільки серйозно Меркель оцінює ситуацію», – ідеться у статті.
До того ж, у Меркель виправдовують такий візит канцлери підготовкою до саміту G20, що має відбутись у липні цього року в німецькому Гамбурзі, бо після цього вона запланувала ще низку візитів в інші країни «великої двадцятки».
«Усім зрозуміло, що Меркель їде до Москви не для того, щоб говорити з Путіним про допомогу Африці або на інші подібні темах. Насправді, візит – це спроба не допустити найгіршого», – стверджує журналісти Der Spiegel.
Вони пояснили: ідеться і про те, що «через п’ять місяців після перемоги Трампа на виборах у Вашингтона де-факто немає жодної політики щодо Росії».

«Секретна доповідь німецьких дипломатів показує, наскільки небезпечним вони вважають нинішній стан речей. Зокрема, вони побоюються, що Путін через нерішучість американців може спробувати «створити факти» в Україні й форсувати її поділ», – наголосили автори.

Саме тому, запевнили оглядачі, аби запобігти найгіршому розвитку подій, стає своєрідним посередником між Москвою і Вашингтоном.

Коментарi

Коментарiв