Політолог: «Мобілізація» терористів «ДНР» означає появу нових військових злочинців

344
Найімовірніше, що ідею про «мобілізацію» терористів так званої ДНР було створено та реалізовано в Кремлі, тому наслідки для України через це можуть бути вельми неприємними. Таку думку висловив політолог Кирило Сазонов.

«Щодо «посилення бойової потужності армії так званої ДНР», то це навіть за межею ідіотизму. У разі наступу ЗСУ так звані резервісти навіть зі зброєю вдома особливих проблем не створять», – запевнив Сазонов.
«І це якщо українська армія попре «в лоб», а якщо буде висадка десанту відразу низкою населених пунктів, то так званим резервістам краще відразу спилювати мушки на виданих стволах, щоби потім не було так нестерпно боляче в процесі перевиховання до прибуття правоохоронців. Дійсно, виглядають, як ідіоти», – підкреслив у коментарі Inforesist політолог.
За його словами, наказ про «мобілізацію» терористів, найімовірніше, ухвалили та реалізували у Кремлі.
«Тобто ідіотизмом тут і не пахне. Посміявшись, ставимо собі просте запитання: навіщо Кремлю цей цирк зі створенням резерву (і ймовірним озброєнням того), якщо у військовому сенсі всі ці сили проходять за категорією «м’ясо». Відповідь є досить простою, але при цьому не менш страшною. М’ясо і є. Для України. Що робити кремлівським сценаристам із 27 тисячами дорослих мужиків, які за три роки не лише не виїхали до України, а й у бойовики не записалися? Замазати», – наголосив фахівець.
Крім того, він висловив думку, що терористи «мобілізацією» не ставлять собі за мету наступ на українські позиції.
«Усе набагато підліше, як це прийнято у Мордорі. Сценаріїв всього два. Перший, найм’якіший (і тому найбільш малоймовірний, тому що відколи це кремлівські стратеги проявляють м’якість на окупованій території) – це просто замазати 27 тисяч осіб. Одягнути форму. Змусити пройтися зі зброєю під камери. Присягнути «ДНР». Офіційно оформити резервістами фейкового «ополчення». Можна виплатити по парі тисяч преміальних. Юридично цього повністю достатньо», – пояснив експерт.
Відповідно, на його думку, можна зробити висновок, що для України це створить серйозні проблеми.
«Амністію? А як їх відрізнити від реальних ворогів? Амністія або всім або нікому, тобто або Україна пробачить усім, хто воював проти неї, або всіх посадить. Хто не оцінив масштаби, помножте 27 тисяч на два – з дружинами. Це буде 54 тисячі людей, які страждають через «Київську хунту». Додайте сміливо ще дітей – у когось немає, а у когось два. Якщо 81 тисяча, це мало (а це багато навіть з точки зору місткості в’язниць), можете додати братів, сестер, сусіда, друга, маму з тещею, і тоді отримаєте приблизний масштаб проблеми. Ці люди надовго залишаться одночасно громадянами України та її ворогами», – стверджує Сазонов.
Коментуючи жорсткіший сценарій, він зауважив, що терористи, підкріплені старшими «товаришами», можуть просочитися обхідними стежками ближче до українських позицій.
«Звичайно, рано чи пізно наші їх всіх виловлять. Кого-то будуть відстрілювати, когось затримають. І ми отримаємо велику кількість реальних військових злочинців – і яка різниця, що для більшості це перший бойовий вихід. І після відходу військ РФ із Донбасу ці люди-резервісти зі своїми сім’ями, друзями та іншими сусідами будуть нашою проблемою. І простого рішення ось так відразу не видно», – підсумовує політолог.

Коментарi

Коментарiв