Сепаратистське середовище Закарпаття породило своїх захарченків і плотницьких – журналіст

259
Росія не залишає спроб федералізувати Україну. До того ж, не лише у східному, але й у західному регіоні нашої держави. В останньому вже кілька років поспіль проросійські сили намагаються реалізувати проект під назвою «Підкарпатська республіка». Про це пише оглядач Наталія Лебідь.

Сепаратистське середовище Закарпаття породило своїх власних захарченків та плотницьких. Один із них, відзначений особливо настирною активністю, зветься Дмитро Сидор. Він є головою «Сойму підкарпатських русинів», а також священиком Української православної церкви Московського патріархату. Створення «Підкарпатської республіки» «піп Сидор», за інформацією журналістки, проголосив ще 2008 року.
За її словами, перед цим у Ростові-на-Дону багато годин засідала «міжнародна науково-практична конференція», що вивчала «етноцид» русинів і їхню «насильницьку українізацію і асиміляцію». У заході брали участь уже призначені на посади нової «республіки» індивідууми: «прем’єр-міністр» Гецко, «міністр закордонних справ» Павук, «міністр природних ресурсів» Микулін. Були й інші гості, наприклад, Олексій Александров, заступник голови партії «Руський блок».
За інформацією Лебідь, Дмитро Сидор був засуджений за сепаратизм у період президентства Віктора Януковича. Що ж до його правої руки – Петра Гецка, то він певний час переховувався в РФ. Періодично Гецка запрошують до участі у російських телепрограмах. В одній із них він лякав росіян танками НАТО, що «стоять у 700 кілометрах від Москви».
«В ефірі російської телепрограми «На самом деле» Гецко (титрований лідером підкарпатських русинів) віщає про те, як авіація Альянсу «буде бити пасажирські літаки РФ». «Атака запланована на червень-липень», – говорить він», – ідеться у статті журналістки для 24.
Раніше, додала вона, ідеологічний лідер «Підкарпатської республіки» Дмитро Сидор закликав Росію «втрутитися» в ситуацію на Закарпатті, аби отримати від неї власні дивіденди.
«У червні 2014 року Дмитро Сидор в інтерв’ю російській «Літературній газеті» закликав Москву активно освоювати Закарпаття, бо, за його словами, звідти починається і тягнеться аж до Аляски «східнослов’янська, загальноросійська цивілізація». «Втручайтеся – тут кровні інтереси Росії», – агітував він», – резюмувала журналістка.

Коментарi

Коментарiв