Експерт зробив невтішний прогноз Україні щодо конфіскації вугілля з Донбасу

285
Просто взяти і конфіскувати вугілля, яке добувається на окупованих територіях Донбасу буде дуже проблематично. Про це заявив відомий український політичний експерт Тарас Загородній.

Нагадаємо, напередодні представник президента у Верховній Раді України Ірина Луценко повідомила, що під час чергового засідання РНБО Петро Порошенко планує винести на розгляд питання про конфіскацію вугілля, яке видобувається на тимчасово окупованих територіях Донбасу.
«На вугіллі не буде написано, що воно прийшло з ОРДЛО. Швидше за все, це будуть російські компанії, а українські будуть його просто імпортувати. Мені цікаво, як держава буде пояснювати, на якій підставі проводиться конфіскація? Оскільки для цього необхідно порушити кримінальну справу, довести, що саме цей товар є контрабандою», – підкреслив фахівець.
«А так просто взяти та конфіскувати не вийде: ми будемо нариватися на великі ризики. Можливо, президент України знає якісь правові механізми, які допоможуть пояснити це», – зазначив у коментарі Politeka політолог.
За його словами, будь-який приватний інвестор, в тому числі й іноземний, вкрай негативно поставиться до будь-яких втручань з боку держави.
«До того ж, ніхто не казав, що «імпортоване» в Україну вугілля не може бути оформлено на офшорні компанії. Наприклад, на якусь лондонську фірму. В такому разі конфіскація призведе до того, що на Україну подадуть до суду, і ми змушені будемо захищатися в англійському суді. У будь-якому випадку, це не додасть балів до інвестиційної привабливості нашої країни», – підсумував експерт.

Коментарi

Коментарiв