Україна може повернути Крим без єдиного пострілу, – очільник Херсонщини

159

Завдяки активній роботі з кримчанами, Україна може повернути окупований Крим «без єдиного пострілу».

Голова Херсонської обласної держадміністрації Андрій Гордєєв вважає, що Україна може повернути окупований Крим «без єдиного пострілу», завдяки самим кримчанам, зокрема, ініціативи надання тисячі безкоштовних місць у вишах області для кримчан.

«Я впевнений, що шлях деокупації Криму лежить через людей. Тому ми ініціюємо надання 1000 місць на безкоштовне навчання в херсонських ВНЗ дітей з Криму. Треба їм допомагати, навчати їх, давати їм проєвропейський вектор розвитку, право дихати повітрям свободи і надавати можливість своїми очима бачити правдиву інформацію про Україну. Щоб повертаючись додому, вони могли формувати цю атмосферу свободи в Криму. Я вважаю, що через цю тисячу молодих людей ми зможемо без єдиного пострілу повернути Крим», – заявив Гордєєв, повідомляє Укрінформ.

Крім того, він зазначив, що владі необхідно створювати більш комфортні умови життя в регіонах. «Нам потрібно на Херсонщині змінювати інфраструктуру, будувати правильні дороги, робити доступною хорошу освіту молоді, надавати якісні медичні послуги, тобто створювати комфортні умови проживання в будь-якій точці області. І тоді кримчани, побачивши цю різницю в умовах життя, замисляться про помилковість свого рішення», – вважає глава ОДА.

Як розповів Гордєєв, сьогодні в Херсонській області 11 тисяч переміщених осіб із Криму, у багатьох з яких проблеми з житлом і працевлаштуванням. І навіть незважаючи на те, що держава їм платить соціальну допомогу, це не вирішує їхні проблеми з житлом і облаштуванням.

«Крім того, у них проблеми з працевлаштуванням. Роботу вони, звичайно, знаходять, але це не те, що їх влаштовує. Ми зараз розглядаємо разом з урядом України, конкретно, з Міністерством у справах окупованих територій, питання будівництва через європейські гранти недорогого, мобільного житла для максимальної кількості тимчасово переміщених осіб», – розповів Гордєєв.

Він також уточнив, що з цією метою «проінвентаризовані всі недобудови» у регіонах.

Коментарi

Коментарiв