Коли в українців будуть вихідні: нова редакція законопроекту

159

Після громадського обговорення Інститут національної пам’яті вніс зміни до законопроекту про державні та інші свята. Про це повідомив директор інституту Володимир В’ятрович.

Як зазначив у своєму Facebook В’ятрович, документ доповнили новою категорією – «Міжнародні дні», куди включені, серед інших 8 березня – День боротьби за права жінок (день буде святковим, але не вихідним) та 1 травня – День праці (буде вихідним).
Він додав, що українці не підтримали намір запровадити Шевченківський день (9 березня) і День сім’ї (друга п’ятниця вересня) як вихідні святкові, тому цю пропозицію зняли з календаря.
Крім того, до проекту включили традиційне свято – День Святої Трійці. Другий день після Великодня та Трійці (понеділок) залишається вихідним.
Також вноситься як традиційне свято – Різдво Христове за григоріанським календарем, що відзначається 25 грудня (не є вихідним днем).
Неробочий святковий день пропонують не переносити на понеділок, якщо він припадає на вихідний, окрім Різдва за юліанським календарем, 7 січня.
День Державного Прапора України відзначатиметься 4 вересня.
У цілому кількість святкових вихідних днів зменшиться із 11 до 9.

Коментарi

Коментарiв