Богдан Яременко: Увесь світ бачить російську «супердержаву» на розкарячках

253

І ось щойно ми, здавалось би, звикли до факту, що у Росії є військовий потенціал, який не може ігнорувати жодна держава світу, включно зі США.
Щойно ми побачили, нехай і трохи кумедний, але російський авіаносець, послухали три роки про «смєющієся іскандери» та надсучасні російські засоби протиповітряної оборони.
Щойно здалось, що з цією бідою треба вчитися якось жити і виживати….
І тут прилетіли «Томагавки», які нібито не потрапили в ціль…
А за ними прилетів Тіллерсон, який нібито настільки проросійський, що навіть з орденом «Дружби народів» з рук особисто Путіна…
І все. Бобік здох.
Супердержави не приймають у себе міністрів закордонних справ країн, які щойно завдали по ним чи по їхнім інтересам ракетний удар. Цього не роблять навіть несупердержави, якщо у них є почуття гордості.
Супердержави не дозволяють іноземним міністрам закордонних справ на своїй території виставляти публічний ультиматум: ви там почухайтесь, і вирішуйте з ким ви – Сирією чи США?
І хоча це технічно трошки складніше, але навіть публічно дискутувати тему – чи ви нас обманули щодо сирійської хімічної зброї, чи просто некомпетентні (некомпетентні дурні – так не прозвучало, але читалось) – це теж супердержави не повинні дозволяти з собою робити.
Кілька днів тому в ефірі 5-го в студії дискутували з Іллею Новіковим, який зауважив, що це все дурниці, бо Путін пояснить росіянам все інакше. Я не втримався і у відповідь зауважив, що росіяни традиційно схильні перебільшувати значення того, що їм пояснює Путін, і що вони з різного приводу думають.
Адже нинішню ситуацію з супердержавою на розкарячках бачать усі інші. І не лише українці, яких це надихатиме ще більше і сильніше звільняти Батьківщину від росіян. Це бачать не лише європейці, які і так вже, схоже, зробили не лише висновки, що таке Росія, але і склали плани, що з нею робити.
Але бачать це навіть казахи, білоруси і вірмени. Тобто усі.
І якщо Путін і росіяни не здатні чи не хочуть бачити сумну правду про себе – що економічно та технологічно вони нікчемні, а у військовому плані можуть бути супер-дупер, поки це не обходить американців, то це лише зробить їх майбутнє складнішим.
Ну, і нехай.
Джерело: Богдан Яременко

Коментарi

Коментарiв