Політолог: Гройсман – ні риба, ні м’ясо, хоча за рік навчився красти

291

Головний «успіх» очільника Кабміну Володимира Гройсмана – за рік не було великих корупційних скандалів, а фінансові потоки не залежать від прем’єра. Це привілеї Адміністрації Президента. А от обіцяних реформ так і не було. Таку думку висловив директор соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко.

За словами політолога, Гройсман рік вчився бути прем’єром, проте тепер він хоче залишитися прем’єром до кінця каденції Петра Порошенка.
«Гройсман – ні риба ні м’ясо, плив за течією, працював з документами, як було прийнято за часів Брежнєва, але соціально-економічну обстановку в країні не відчував. Хоча за рік багато чому навчився: і красти, і управляти», – підкреслив у коментарі 24 Небоженко.
На його переконання, обіцяних реформ так і не було. Проте, додав він, від Гройсмана їх і не чекали.
«Як Гройсман міг проводити реформи? Половина його друзів – від президента, друга – з Вінниці. Звідки ці люди можуть знати про реформи?», – наголосив експерт.
Також він звернув увагу, що один із великих недоліків роботи уряду – Кабмін працював, не маючи парламентської політичної підтримки.
«Це не справжній шлюб, а так – підженився. Навіть в Африці такого немає. Виконавча влада повинна на щось спиратися. А не на психологію і самопочуття президента. Це недолік президента. Треба ставити таку людину, у якої є парламентська більшість. До речі, під час голосування за результати річної роботи уряду можна буде вперше побачити «більшість Гройсмана», – упевнений фахівець.
До того ж, на його думку, амбіції Гройсмана тепер зросли, оскільки Порошенко пропонував його кандидатуру як технічну тільки на рік. Нині Гройсман каже, що виріс і хоче працювати і далі.
«Гройсман заявляє, що у нього є план роботи уряду на 600 сторінок, тоді як у Порошенка план всього на 22 сторінки. Роман між Гройсманом і Порошенком закінчився», – запевнив політолог.
Крім того, він спрогнозував, що в парламенті не стануть голосувати за відставку уряду, оскільки всі прикипіли до цього Кабміну.
«Якщо прийде нова людина на пост прем’єра, то зруйнуються фінансово-корупційні схеми. У багатьох можуть виникнути великі проблеми, як вони будуть заробляти після Гройсмана. Тому народні депутати вважають за краще залишити Гройсмана, якого вони розуміють», – підсумував Небоженко.

Коментарi

Коментарiв