Кремлю не вдалося «відтерти» Фінляндію він НАТО – ЗМІ

360

Фінляндія зберігає за собою право подати заявку на членство у Північноатлантичному Альянсі. Про це зазначено у заяві правоцентристської коаліції, сформованої у країні за результатами нещодавніх виборів. Про це повідомляє Голос Америки із посиланням на західні ЗМІ.

Кремлю не вдалося «відтерти» Фінляндію він НАТО – ЗМІ

Як відомо, фінський уряд Юхи Сіпіля раніше заявляв, що планує обрахувати вартість та наслідки членства країни у НАТО.
Входження до урядової коаліції націоналістичної та антиНАТОвської «Партії фінів», яку підтримувала Москва, мало би стати на заваді інтересу Фінляндії щодо вступу до НАТО. Втім, в урядовій коаліції провідна роль належить партіям «Національна коаліція» та «Фінський центр», які прихильно ставляться до ідеї вступу в Альянс.
«Геополітичний ландшафт на півночі Європи та у Балтиці змінився через дії Росії в Україні», – наводить слова лідера NCP Александра Стабба. Також усі члени владної коаліції підтримують збільшення оборонного бюджету країни протягом найближчих років. Загалом майбутнє членства країни у НАТО у майбутньому може бути винесено на розгляд референдуму. Крім того, новий уряд Фінляндії змінити законодавство, що дозволить військовим та службам безпеки провадити радіоелектронну розвідку, в тому числі за межами країни.

Коментарi

Коментарiв