Кремль продовжує готуватися до повномасштабної війни – заява РНБО

275
Турчинов заявив, що Росія і досі готується до повномасштабної війни

Росія не хоче миру з Україною, оскільки сприймає її як пряму загрозу виживання путінського режиму. Про це заявив секретар РНБО Олександр Турчинов під час свого виступу на відкритті програми Стратегічне лідерство: сектор безпеки і оборони України.

Очільник РНБО підкреслив, що уже понад 3 роки триває агресії Кремля проти України, яка змогла зупинити ворога, але сплативши надто дорогу ціну – тисячами життів українців.

«Росія не хоче миру і сприймає постання сильної, демократичної, європейської української держави як пряму загрозу виживання путінському режиму. Кремль продовжує готуватись до повномасштабної війни, яка загрожує не тільки Україні, але й іншим державам Центральної і Східної Європи, а також остаточною втратою незалежності країн, які нині перебувають у кремлівській «орбіті», – наголосив Турчинов.

За його словами, про підготовку Москви до війни свідчить дуже багато чинників. Зокрема, президент Росії Владімір Путін підписав указ, згідно з яким з 1 липня 2017 року буде збільшено чисельність військовослужбовців ЗС РФ до 1,9 мільйона осіб.

«Розширено набір до окремих військових навчальних закладів РФ, курсанти яких залучаються до ведення бойових дій в окремих районах Донецької та Луганської областей. Вже розгорнута наземне угрупування збройних сил Росії, яке включає до 50 тисяч військовослужбовців, не враховуючи бойовиків 1 і 2 армійських корпусів на тимчасово окупованих територіях Донбасу», – зазначив секретар Ради нацбезпеки.

Крім того, він заявив, що командування ЗС РФ підтримує в постійній бойовій готовності до застосування угрупування «Північ», розгорнуте на території окупованого Криму. На півострові розміщене наступальне озброєння, у тому числі ракети, які можуть нести ядерні боєголовки.

Коментарi

Коментарiв