Мінські домовленості – як смертельно хвора людина у коматозному стані – політолог

268
Мінські домовленості можна порівняти із смертельно хворою людиною, яка перебуває в коматозному стані, і зрозуміло, що одужання не буде - політолог

Путін погодився на телефонну розмову в «нормандському форматі», оскільки Росія сьогодні дуже зацікавлена в тому, щоб звинуватити Україну в порушенні Мінських домовленостей. Таку думку висловив директор Центру суспільних відносин Євген Магда.

Для Росії, переконаний фахівець, важливий ще один чинник – несподівана активізація зовнішньополітичного вектору США. Це підштовхує Кремль до того, щоб зберігати Мінський формат.

«Москва використовує шанс, щоб переконати Захід у тому, що Україна фактично виступає проти Мінських домовленостей. Особливо після того, як секретар РНБО Олександр Турчинов в одному з інтерв’ю заявив, що Україна обов’язково поверне свої території, а «наше завдання – метр за метром, кілометр за кілометром,… просуватися на схід. Головне – не проскочити кордон», – нагадав Магда.

За його словами, Україна зі свого боку не може дозволити собі уникати подібних розмов, оскільки у протилежному випадку виникне питання: налаштована чи ні Україна на мирне врегулювання на Донбасі?

Водночас, на думку фахівця, Україна в певному сенсі є заручницею Мінських домовленостей. Усі учасники нещодавньої телефонної розмови – канцлер Німеччини Ангела Меркель, президент Франції Франсуа Олланд, президент України Петро Порошенко і президент Росії Владімір Путін – розуміють, що Мінські домовленості на сьогоднішній момент виконати неможливо. Причина – підписанти цих угод тлумачать їх суть по-різному і виконувати не будуть.

«У політичному сенсі ні Франції, ні Німеччині не вигідно, щоб Мінські домовленості померли в останні дні президентства Франсуа Олланда і напередодні парламентських виборів у Німеччині. Тому Берлін і Париж і надалі підтримуватимуть Мінські угоду в такому стані, як зараз. Але Мінські домовленості можна порівняти із смертельно хворою людиною, яка перебуває в коматозному стані, і зрозуміло, що одужання не буде», – підкреслив у коментарі 24 політолог.

Саме тому, запевнив він, змін не відбудеться. Більше того, Мінські домовленості, швидше за все, будуть предметом переговорів під час запланованого візиту Анґели Меркель до Москви, але не ключовим питанням.

«Для Росії сьогодні ключова тема – пошук варіантів, як знайти спільну мову з ЄС на тлі помітної активізації Дональда Трампа. Росія намагатиметься грати на суперечностях між США і ЄС. Хоче не факт, що ця гра буде успішною», – висловив думку аналітик.

У цій грі, додав він, Кремлю буде складно використати Україну, але треба підкреслити, що наша держава, незалежно від результатів будь-яких телефонних переговорів, повинна здійснювати реальні зусилля для зміцнення своїх позицій. В іншому випадку, стверджує фахівець, ми станемо не суб’єктом, а об’єктом зовнішньої політики, що держава з такими розмірами і потенціалом, як Україна, не має права собі дозволити.

Коментарi

Коментарiв