Влада штучно створює «апокаліпсис» – експерт про НС в енергетиці

229
Надзвичайний стан в енергетиці від самого початку був великою дурницею уряду. Це політичні ігри влади - експерт

Поширення хаосу у зв’язку з зупиненням іще кількох ТЕС, які працюють на антрациті, недоцільно. Це має вигляд кампанії, проте у нас зараз не ті потреби. Це було би проблемою на піку споживання, взимку, в опалювальний період. Про це розповів експерт із питань енергетики, президент Центру глобалістики «Стратегія XXI» Михайло Гончар, оцінюючи продовження надзвичайного стану в енергетиці.

«По-перше, з наближенням літнього періоду споживання зменшується. Тому треба орієнтуватися не на заяви суб’єктів господарювання, які не вжили своєчасних заходів із переведення антрацитових енергоблоків на використання неантрацитових марок вугілля. Треба дивитися на заяви об’єднаного диспетчерського управління «Укренерго», оскільки, якщо виникає проблема для функціювання об’єднаної системи, якраз диспетчерська служба робитиме заяви. Зараз система працює в штатному режимі», – пояснив фахівець.

По-друге, додав він, ТЕС улітку зупиняють для виконання ремонтних робіт, зупиняють енергоблоки. Це не атомна енергетика. В тепловій енергетиці енергоблоки менш потужні.

«Є можливість маневрувати. Апокаліпсису немає, окрім того, що створюють штучно», – підкреслив у коментарі Слову і Ділу енергетик.

За його словами, обсяг виробництва електроенергії на антрацитових енергоблоках в загальному балансі – в межах 10-15%, і це не критично.

«Проблему зараз створюють штучно. Надзвичайний стан в енергетиці від самого початку був великою дурницею уряду. Це політичні ігри влади», – запевнив Гончар.

«У цьому не було жодної потреби. Насалик (міністр енергетики і вугільної промисловості України – ред.) говорив – термін віялових відключень від 13 до 40 діб. Минуло і 13, і 40 діб – нічого не трапилось і не трапиться, якщо комусь не прийде в голову навмисно щось скоїти, аби довести – от, ми були праві. В цьому небезпека, а не в зупинці ТЕС. Уряд грає не в ту гру», – резюмував експерт.

Коментарi

Коментарiв